عرضه صنایع دستی ایران در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس از مبدأ قشم

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: بر اساس مذاکرات انجام شده با معاون صنایع دستی وزارت میراث، قشم می‌تواند به محلی برای عرضه محصولات صنایع دستی ایران در کشورهای حوزه خلیج‌فارس تبدیل شود.

به گزارش تیلا نیوز، ادریس راموز در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و سنتی قشم با عنوان “ساخت ایران”، اظهار کرد: با توجه به صادرات مستمر صنایع دستی جزیره جهانی قشم به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، وزارت میراث علاقمند به عرضه محصولات صنایع دستی نقاط مختلف ایران به این کشورها با محوریت قشم است.

وی ادامه داد: در مذاکرات انجام شده با معاون صنایع دستی وزارت میراث، مقرر شده پایگاهی دائمی با هدف ارائه صنایع دستی ایران در کشورهای همسایه جنوبی ایجاد شود و قشم به دلیل نزدیکی با این کشورها، بهترین گزینه به عنوان پایلوت عرضه این محصولات شناخته شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم تأکید کرد: فعالان این هنر باید برای برندسازی محصولات خود، با مشارکت در دوره‌های آموزش‌ تخصصی، با سلایق مردم دنیا در زمینه طراحی، رنگ ‌بندی محصولات، بسته بندی، تجاری سازی و بازاریابی و عرضه محصولات، آشنا شوند.

نمایشگاه صنایع دستی و سنتی قشم با عنوان “ساخت ایران” یکشنبه شب (۲۰ خرداد ماه) با اختصاص ۵۰ غرفه به مدت سه شب تا ۲۲ خرداد در محل سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی قشم دایر است.