عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس: احداث بندرگاه خمیر باعث فعال شدن معادن و ایجاد اشتغال برای جوانان این منطقه و استان می‌شود

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، بهره ‌برداری کامل از بندرگاه خمیر را اقدامی مهم در تقویت و تعیمق تجارت دریایی محلی و منطقه ای دانست و گفت: مجمع نمایندگان استان آماده است پا به پای دولت، موانع فعال شدن این بندر چندمنظوره را سریع تر برطرف نمایند.

به گزارش تیلا نیوز، احمد مرادی شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بندرگاه خمیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایده احداث بندرگاه چندمنظوره خمیر از همان ابتدا توسط آقای صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور دنبال و در زمانی که وی در هرمزگان مسوولیت بنادر استان را داشت، انجام گرفت، اما متاسفانه بعد از دوره وی، توقف طولانی مدت این طرح باعث نگرانی هایی شد که خوشبختانه با مدیریت اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان این طرح در دولت سیزدهم دوباره سرعت گرفته است.

وی با بیان اینکه شهرستان بندرخمیر دارای ظرفیت های بسیار قوی و مناسبی در حوزه دریانوردی و امور بندری و تجاری است، گفت: همه باید تلاش کنند که این طرح مهم بندری و دریایی در موعد مقرر، عملیاتی شود و در دسترس مردم و تجار و صادرکنندگان قرار بگیرد.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس تأکید کرد: در تمامی طرح های دولت انتظار ما از مسئولان این است، وعده هایی که به مردم داده می شود، سر موعد مقرر به بهره برداری برسد و از طرفی از ظرفیت نیروی انسانی بومی مورد نیاز در این طرح ها بکار گیری شود.

مرادی خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان استان آمادگی دارد پا به پای دولت موانع فعال شدن این بندر چندمنظوره به دلیل اهمیت مسأله معیشت مردم محلی و رونق کسب و کار وجود دارد را سریع تر برطرف نمایند.

وی گفت: در سایر موضوعات مرتبط با این طرح نیز ادارات باید در خمیر مستقر شده و پای کار بیایند چرا که تحقق این مهم نیازمند هماهنگی هایی است که مجموعه استانداری، فرمانداری بندر خمیر است و مجمع نمایندگان استان آمادگی خود را اعلام کرده اند و امیدواریم با یک کار تیمی بتوان این پروژه بزرگ و قابل توجه را به موقع به سرانجام رساند.

نماینده مردم بندرعباس، خمیر، قشم و حاجی‌آباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با اعتماد ، اطمینان و حساسیتی که مدیرعامل سازمان بنادر کشور به این طرح دارد، عملیاتی شدن بندرگاه خمیر به طور قطع باعث رونق اشتغال منطقه و فعال شدن زمینه کسب و کار مردم محلی و فعالیت در سایر مناطق همجوار خواهد شد.

مرادی در خصوص مشکلات پس کرانه این بندرگاه و بخش هایی که در مالکیت اشخاص است، نیز گفت: تلاش ما براین است با همکاری فرمانداری خمیر و استانداری، تهاتری شکل بگیرد که رضایت مالکان جلب شود.

این نماینده استان در مجلس از ادارات مرتبط مثل راه و شهرسازی و محیط زیست و شهرداری در این زمینه قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه با تأمین ملاحظات زیست‌ محیطی، روند احداث این طرح از روند مطلوبی برخوردار است.

مرادی با بیان اینکه احداث بندرگاه خمیر در این منطقه، باعث فعال شدن معادن خمیر و ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه خمیر و استان می‌شود، اطمینان داد: رویکرد همدلی و همکاری برای برطرف شدن مشکلات موجود در این طرح که زمینه فعالیت های دریانوردی و رونق تولید و اشتغال خود مردم منطقه را به دنبال خواهد داشت، در مردم خمیر وجود دارد.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس افزود: با عملیاتی شدن این طرح بندرسازی در گام نخست آن صادرات مواد معدنی در این منطقه انجام و سایر فعالیت های خدماتی و بندری نیز به موازات انجام می پذیرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز در دومین روز سفر خود به هرمزگان در حاشیه بازدید از بندرگاه خمیر با بیان اینکه این شهرستان از یک پیشینیه تاریخی در حوزه تجارت برخوردار است که در مقطعی با مشکلات مواجه بوده است، ابراز امیدواری کرد: زیرساخت های احداث بندر خمیر به عنوان یک طرح مهم و راهبردی با هدف توسعه و اشتغال پایدار از دولت نهم شروع و در مقطعی با توقف مواجه بود، فراهم شود.