عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس: تهدیدات کرونا را در هرمزگان به فرصت تبدیل کردیم/نیازمند توجه ویژه دولت هستیم

در مجموع شاخص های سلامت در استان هرمزگان به نظرم فاصله معناداری با متوسط کشوری داریم و همواره در بخش سلامت چه در حوزه زیرساخت ها چه در حوزه تجهیزات و چه توسعه منابع انسانی با کمبودهای جدی رو به رو بوده ایم.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: خواهشمندیم اتفاقات مثبتی همچون بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی و بیمارستان کودکان بندرعباس هرچه زودتر به نتیجه برسد.

به گزارش تیلا نیوز، محمد آشوری صبح امروز (۲۲ تیرماه) در نشست فوق العاده ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، افزود: در این شرایط سخت که کشور با محدودیت منابع و بحران های ناشی از شیوع کرونا مواجه است جا دارد از زحمات کادر درمان قدردانی کنیم.

وی با بیان اینکه باید از شهدای سلامت در استان هرمزگان یاد کنیم که در خط مقدم مقابله با شیوع این ویروس بودند، تصریح کرد: امروز رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان مبتلا به کروناست خواهیم دانست که مسئولان استان از هیچ تلاشی برای خدمت به مردم دریغ نکردند و تمامی سختی ها را به جان خریدند.

آشوری با تقدیر از نیروهای مسلح و بنگاه های اقتصادی هرمزگان در حمایت از ارتقای امکانات و زیرساخت های بهداشت و درمان استان، خاطرنشان کرد: عادت داریم که از تهدیدات، فرصت بسازیم و اتفاقات گذشته سبب شد تا فرصت هایی را مقابلمان قرار دهد و بنیان حرکت های اساسی در کشور گذاشته شد.

وی با اشاره به اینکه مجموع تلاش های انجام شده در حوزه بهداشت و درمان هرمزگان رو به رشد است، اظهار کرد: در مجموع شاخص های سلامت در استان هرمزگان به نظرم فاصله معناداری با متوسط کشوری داریم و همواره در بخش سلامت چه در حوزه زیرساخت ها چه در حوزه تجهیزات و چه توسعه منابع انسانی با کمبودهای جدی رو به رو بوده ایم.

این نماینده مجلس ادامه داد: تلاش های استاندار هرمزگان، مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قابل تقدیر است و توانسته ایم بخشی از مکشلات را کاهش دهیم اما خواهشمندیم اتفاقات مثبتی همچون بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی و بیمارستان کودکان بندرعباس هرچه زودتر به نتیجه برسد.

آشوری با بیان اینکه اگر امروز این اتفاقات رخ ندهد تا ۱۰ سال آینده شاهد هیچ تحولی در بخش سلامت نخواهیم بود، افزود: هرمزگان استانی مرزی است و ورودی های مختلف دارد و در زمینه اورژانس های بین راهی مشکلات زیادی وجود دارد و اگر فکری به حال آن نشود مشکلات همچنان پابرجا خواهد ماند.

وی بیان کرد: بیمارستان ساخته شد و تجهیزات آن آماده شد اما نیاز به منابع انسانی دارد و امیدوارم در چارچوب تصمیم گیری باید سهمیه بومی را افزایش دهیم زیرا نیروی ماندگار بومی برای حوزه درمان هرمزگان نیاز ضروری است تا در آینده شاهد کمبودی در زمینه نیروی انسانی و متخصص نباشیم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه هرمزگان نیازمند اختصاص بودجه مناسبی برای توسعه مراکز انتقال خون در استان هرمزگان هستیم، عنوان کرد: باید قدردان زحمات وزیر بهداشت و درمان در این مدت باشیم.