گازرسانی به گلخانه ها و روستاهای سرچاهان، شهدادی و تل قلعه تا ۲ ماه آینده آغاز خواهد شد

تا دو ماه آینده عملیات گازرسانی به گلخانه ها و روستاهای سرچاهان، شهدادی و تل قلعه و سرچاهان انجام خواهد شد.

به گزارش تیلا نیوز، فرماندار شهرستان حاجی آباد در نشست مشترک با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و مدیرعامل گاز هرمزگان ضمن قدردانی از اقدامات این دو مدیر استانی اظهار کرد: حاجی آباد از سردترین مناطق استان است که دسترسی به سوخت پاک و گاز از جمله نیازهای ضروری این شهرستان است.

حمید جهانگیری با بیان اینکه شهر حاجی آباد اولین شهر سبز در گازرسانی در استان است اضافه کرد: هم اکنون گازرسانی به بیش از ۲۵ روستا در شهرستان انجام شده است و انتظار است که با همت مجموعه شرکت گاز اقدامات لازم در خصوص گازرسانی به بخش های احمدی و فارغان انجام تا مشکل تأمین سوخت این مناطق نیز حل شود.

وی با اشاره به افزایش سطح زیر کشت گلخانه ای از ۳۸ هکتار به ۲۰۰ هکتار و افزایش ظرفیت صنایع بسته بندی به ۵۰ هزار تن و همچنین نیاز معادن تنگ زاغ و دولومیت سرچاهان به گاز ادامه داد: متقاضیان اجرای طرح در شهرک صنعتی شهر حاجی آباد باید هرچه سریع‌تر عملیات اجرای طرح را آغاز تا زیرساخت های لازم جهت گازرسانی به واحد‌های صنعتی فراهم شود.

فرماندار حاجی‌آباد در خصوص توسعه ناحیه صنعتی جایین نیز تصریح کرد: آمادگی هر نوع همکاری در خصوص واگذاری اراضی در جهت توسعه این شهرک و جذب سرمایه گذار را داریم.

نماینده عالی دولت در شهرستان با توجه به عملیات اجرایی گازرسانی به بخش صوغان استان کرمان و نزدیکی این پروژه به روستاهای دهستان کوهشاه خاطرنشان کرد: با وجود سرمای هوا در این دهستان می توان با رایزنی، گازرسانی به بیش از ۲۵ روستا با هزینه کمتر از این خط انتقال گاز اجرایی کرد.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان نیز در این نشست با بیان اینکه گازرسانی به بخش احمدی و فارغان از بزرگترین پروژه های گازرسانی با بیش از ۱۰۰ روستا است گفت: هزینه این پروژه با توجه به کوهستانی بودن منطقه بسیار زیاد است اما پیگیر افزایش سرانه و حل مشکلات این پروژه با وزارتخانه هستیم که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال لوله ها خریداری و عملیات اجرایی آن را آغاز کنیم.

حمزوی در خصوص آغاز عملیات گازرسانی به گلخانه‌ها و روستاهای جنوبی حاجی آباد افزود: تا دو ماه آینده عملیات گازرسانی به گلخانه ها و روستاهای سرچاهان، شهدادی و تل قلعه و سرچاهان انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: گازرسانی به روستاهای گهکم‌ و طاشکوییه نیز تا پایان سال اجرایی خواهد شد و البته به دنبال گازرسانی به روستای گیس نیز از سمت استان فارس هستیم.

حمزوی با اشاره به اینکه گازرسانی به مناطق علی آباد و مبارک حسین در حال انجام است یادآور شد: گازرسانی به روستای چاه سبز نیز از محل اجرای پروژه گازرسانی بخش صوغان استان کرمان انجام خواهد شد.

امیرزاد مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان با بیان اینکه سه مجموعه صنعتی در شهرستان حاجی‌آباد وجود دارد گفت: امروز از دو مجموعه بازدید و گازرسانی به این مجموعه ها پیگیری شد.

وی با قدردانی از فرمانداری و شرکت گاز در انجام پروژه های گازرسانی به صنایع شهرستان افزود: اکثر واحد‌های ناحیه صنعتی جایین هم اکنون فعال هستند و این ناحیه ظرفیت تولید بیشتر را دارد و پیگیر توسعه این ناحیه و جذب سرمایه گذاران جدید در راستای اشتغالزایی هستیم، تقاضا داریم ادارات مربوطه در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

وی در خصوص تقاضای ایجاد ناحیه صنعتی در بخش احمدی خاطرنشان کرد: مکان های مدنظر در ایجاد این ناحیه صنعتی ارسال تا پیگیری لازم صورت گیرد.