به مناسبت دهه ولایت؛

عیدی پلیس هرمزگان به دارندگان وسایل نقلیه

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: به مناسبت فرارسیدن اعیاد مبارک قربان و غدیر به خودرو‌های بالای ۳۰ میلیون ریال خلافی، تسهیلات ویژه ارائه می‌شود.

به گزارش تیلا نیوز نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، سردار غلامرضا جعفری افزود: پرداخت جرائم در دهه امامت و ولایت بصورت قسطی انجام می‌شود و این طرح تا ۶ مردادماه ادامه دارد.

وی گفت: در این طرح شهروندانی که قادر به پرداخت جریمه خودرو خود نیستند، می‌توانند به صورت قسطی جریمه خود را پرداخت کنند.

سردار جعفری افزود: ترخیص وسایل نقلیه توقیفی، بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه ها، عدم الزام به تسویه عوارض شهرداری، طرح ترافیک و عوارض آزاد راهی از جمله مواردی است که در این طرح اجرا می‌شود.

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: این تسهیلات شامل خودرو‌هایی که دارای دستور توقیف از سوی مقام قضائی یا دارای مصادیق توقیف تخلفات حادثه سازی، چون رانندگی در حالت مستی، استفاده از مواد مخدر و روان گردان هستند نمی‌شود.

وی افزود: مالکان وسایل نقلیه می‌توانند با استفاده از نرم افزار کاربردی “پلیس من” و سامانه “راهور ۱۲۰” بصورت غیر حضوری نسبت به ترخیص وسایل نقلیه خود اقدام کنند و همچنین دفاتر پلیس +۱۰ نیز در این راستا آمادگی هم‌پوشانی لازم را دارند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در این طرح برای کسانی که وسایل نقلیه آن‌ها فاقد بیمه نامه شخص ثالث هستند با اخذ تعهدات لازم وسایل نقلیه آن‌ها تحویل داده می‌شوند، گفت: کسانی که خودرو‌های آن‌ها دارای خلافی هستند به مدت یکسال تقسیط و در کمترین زمان ممکن وسایل نقلیه تحویل مالکان می‌شوند.

سردار جعفری افزود: گروه‌های شغلی نظیر پرستاران و اصحاب رسانه که به جرائم خودرو‌های خود در زمان محدودیت‌های کرونا اعتراض داشتند، می‌توانند برای رسیدگی و حذف جرائم به کمیسیون ماده ۵ مراجعه کنند.