«غریب» رکورد تماشای آنلاین را شکست

اکران آنلاین «غریب» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه‌کنندگی حامد عنقا که از چهارشنبه بیستم اردیبهشت‌ماه آغاز شده بود، رکورد تماشای برخط را شکست.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، مطابق آمارهای موجود در اکران آنلاین، فیلم «غریب» آمار بیشترین تماشای برخط در میان اکران‌ آنلاین فیلم‌های سینمایی در ۳۰ ماه گذشته «فیلیمو» را شکسته است.

این اثر سینمایی در اکران آنلاین فیلم‌های غیر کمدی، رکورد فروش و تماشای برخط را به خود اختصاص داد و توانست در ۲۴ ساعت نخست پخش، نزدیک به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروش داشته باشد.

این رکورد تا پیش از این در اختیار فیلم «شنای پروانه» بود که در ۲۴ ساعت نخست اکران آنلاین، حدود یک و نیم میلیارد تومان فروش داشت. رتبه سوم و چهارم فروش در ۳۰ ماه گذشته نیز به ترتیب برای فیلم‌های تی‌تی و علفزار با فروش یک میلیارد و صد میلیون تومان بوده است.

فیلم سینمایی«غریب» برشی است از زندگی شهید محمد بروجردی و رشادت‌های او در کردستان است که بر اساس فیلمنامه‌ای از حامد عنقا ساخته شد و بعد از توفیق در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر، دریافت سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه، چهره‌پردازی، جلوه‌های ویژه میدانی، سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی را نیز از آن خود کرد.

در فیلم «غریب» بابک حمیدیان ایفاگر نقش شهید محمد بروجردی است. پردیس پور عابدینی که بیشتر مخاطبان او را با سریال «آقازاده» به یادمی‌آوردند دیگر بازیگر اصلی این فیلم است. او برای بازی در نقش «کژال» در فیلم غریب موفق شد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره چهل و یکم را از آن خود کند.

مهران احمدی، رحیم نوروزی، زنده یاد حسام محمودی، فرهاد قائمیان، سامیه لک، مجید اسماعیلی و جعفر دهقان دیگر بازیگران اصلی فیلم هستند.