موی تای قهرمانی جهان- امارات؛

فاطمه حسینی نخستین طلایی ایران/ تلاش سه نماینده ایران برای طلا

هشتمین رور از رقابتهای موی تای قهرمانی جهان با کسب یک نشان طلا و سه نقره برای تیم اعزامی کشورمان همراه بود.

به گزارش مهر، رقابتهای موی تای قهرمانی جهان امروز جمعه ۱۳ خردادماه به میزبانی امارات در ابوظبی پیگیری شد که طی آن تیم ایران در فاصله دو روز به پایان این رقابتها موفق شد توسط فاطمه حسینی به نخستین مدال طلای خود دست پیدا کند. ضمن اینکه صبا چناری، فرشته حسن زاده و مهرداد خانزاده نیز سه نشان نقره کسب کردند.

حسینی در وزن ۶۰- کیلوگرم، که برای رسیدن به فینال، حریفانی از سوریه و ویتنام را پشت سر گذاشته بود، در دیدار نهایی و در سالن مملو از تماشاگران اماراتی، با نتیجه قاطع ۲۷ بر ۳۰ از سد موی تای کار کشور میزبان گذشت، تا اولین ورزشکار طلایی ایران در این دوره از رقابتها لقب گیرد.

صبا چناری دیگر نماینده کشورمان، امروز و در فینال وزن ۷۵- کیلوگرم، با قبول شکست برابر اما دیپروز از نیوزیلند، عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره این دوره از پیکارها را به خود اختصاص داد.

در بازی فینال وزن ۵۴- کیلوگرم آقایان نیز مهرداد خان زاده با وجود ارائه یک بازی تماشایی، در نهایت ۲۶ بر ۳۰ مقابل «احمد نورایمان» از مالزی متوقف شد و به مدال نقره بسنده کرد. وی برای رسیدن به این مرحله رقبایی از مراکش، تایلند و لائوس را شکست داده بود.

همچنین با تصمیم IFMA و پس از انجام قرعه کشی میان فایترهای حاضر در وزن ۴۵- کیلو، مسابقه‌ای با عنوان «مبارزه ویژه» میان فرشته حسن زاده و «دامیا حسنا» برگزار شد که با برتری موی تای کار مالزیایی و کسب مدال طلا همراه بود. در جمع بندی مدال‌ها، نقره حسن زاده برای کشورمان ثبت شده است.

در جدول رده بندی مدال‌ها تا پایان امروز، تیم کشورمان با احتساب مدال نقره حسن زاده، تاکنون یک طلا، سه نقره و شش برنز کسب و در جایگاه ششم قرار دارد.

فردا و در آخرین روز مسابقات، تیم کشورمان در مبارزات رده بزرگسالان سه فینالیست دارد که بر این اساس در وزن ۶۳.۵ کیلومسعود عبدالمالکی برابر «سوراویت سوک سانگوان» از تایلند، در ۵۱- کیلو یاسر پرمهر با «علی سریک» از قزاقستان و در ۷۵+ کیلو بانوان سمیرا فتحی با «گلدن مرکان» از ترکیه پیکار خواهند کرد.

◽نصیری در مجمع عمومی

مجمع عمومی فدراسیون بین المللی موی‌تایIFMA ، صبح امروز در محل مرکز نمایشگاه ملی ابوظبی با حضور رئیس، نایب رئیس و دبیرکل ایفما و همچنین جواد نصیری رئیس فدراسیون موی تای ایران، عضو شورای ریاست ایفما، سفیر عالی ورزش جهان و نایب رئیس فدراسیون موی‌تای آسیا برگزار شد.

صورتجلسه مصوبات ۱۰ دسامبر ۲۰۲۱، گزارش مالی، گزارش مبارزه با دوپینگ، پذیرش مصوبات IOC در خصوص روسیه و بلاروس و تعلیق عضویت این کشورها،گزارش کمیسیون‌های ورزشکاران، اخلاق و انضباطی، تأسیس اتحادیه موی تای مدیترانه، گزارش رسمیت ایفما در کمیته بین‌المللی المپیک به همراه تقویم اجرایی سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ از مهمترین موارد مطرح شده در این جلسه بود.