فدراسیون جهانی والیبال اعلام کرد: والیبال ایران در یک قدمی صعود به جمع ۸ تیم برتر لیگ ملت‌ها

فدراسیون جهانی والیبال با تمجید از والیبال ایران شرایط صعود بلندقامتان ایران به جمع ۸ تیم برتر این مسابقات را شرح داد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران شب گذشته (جمعه) موفق شد تیم ملی والیبال اسلوونی را شکست دهد تا در یک قدمی صعود به جمع ۸ تیم برتر این رقابت‌ها قرار بگیرد. فدراسیون جهانی والیبال پس از پیروزی والیبال ایران مقابل اسلوونی نوشت: قهرمان آسیا موفق شد در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال، جایگاه هشتمی خود را از اسلوونی با شکست این تیم پس بگیرد.

فدراسیون جهانی والیبال ادامه داد: اسماعیل‌نژاد با ۱۴ امتیاز بهترین بازیکن ایران بود و ایرانی‌ها با برتری ۲۶-۲۴، ۲۵-۱۴و ۲۵-۲۱ اسلوونی را شکست دادند تا در رده هشتم جدول رده بندی قرار بگیرند. با این پیروزی والیبال ایران به صعود به جمع هشت تیم برتر این مسابقات نزدیک شد.

ایران با این برد اکنون شش برد و ۱۷ امتیاز دارد. آنها هنوز هم توسط اسلوونی (پنج برد، ۱۵ امتیاز) و صربستان (چهار برد، ۱۱ امتیاز) تهدید می‌شوند اما باید گفت که والیبالیست‌های ایرانی این شانس را خواهند داشت که بلیت خود را برای صعود به جمع هشت تیم برتر رزرو کنند و این درصورتی رخ می‌دهد که ایران در آخرین بازی مرحله مقدماتی خود، صربستان را شکست دهد.

میلاد عبادی پور، کاپیتان و مهاجم خارجی تیم ملی ایران پس از بازی مقابل اسلوونی گفت: می‌خواهم به کل تیم‌مان تبریک بگویم. این مسابقه واقعا برای ما مهم بود. می‌دانستیم که اگر بخواهیم صعود کنیم این بازی بازی کلیدی است زیرا هر دو تیم در جدول رده‌بندی بسیار نزدیک بودند. ما انتظار یک بازی واقعا سخت را داشتیم و در پایان کمی احساسات وجود داشت، اما آن را به خوبی مدیریت کردیم. بازیکنان جوان ما بین شروع لیگ ملت‌ها و اکنون بسیار رشد کرده و در حال تبدیل شدن به بازیکنان شگفت انگیزی هستند. هنوز مسابقات تمام نشده است و ما باید همین سطح را در آخرین بازی خود حفظ کنیم.

فدراسیون جهانی والیبال ادامه داد: اسلوونی برای راه‌یابی به جمع هشت تیم برتر باید روز یک‌شنبه در آخرین بازی مرحله مقدماتی خود، لهستان قهرمان جهان را شکست دهد و امیدوار باشد که هلند هر دو بازی باقیمانده خود را ببازد یا ایران صربستان را شکست ندهد.

به گزارش ایسنا، با توجه به آخرین نتایج کسب شده، تیم ملی والیبال ایران با ۶ پیروزی در رده هشتم این مسابقات ایستاده است. تیم ملی والیبال هلند هم با ۶ پیروزی در رده هفتم جای گرفته است. با توجه به صعود هشت تیم به مرحله بعدی این رقابت‌ها می‌توان گفت که برد مقابل اسلوونی برای ایران بسیار ارزشمند بود و با این پیروزی تیم ملی والیبال ایران یک گام به صعود نزدیک شد.

والیبال ایران در چهارمین بازی خود در هفته سوم این رقابت‌ها شنبه ۱۸ تیر از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه به وقت ایران به مصاف صربستان می‌رود و پیروزی در این بازی، برای ملی پوشان حکم صعود به دور بعدی این رقابت‌ها را خواهد داشت.