فرماندار: تخلیه فوری ۳ روستای پایین دست سد استقلال میناب آغاز شد

فرمانده ویژه میناب گفت: درپی بازگشایی اضطراری دریچه های سد استقلال این شهرستان ، تخلیه فوری سه روستای پایین دست سد شامل مازغ بالا، مازغ پایین و تنبک آغاز شد.

به گزارش تیلا نیوز، مجید سلحشور روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: به علت بارندگی‌های شدید صبح امروز سه روستای شهرستان میناب با بیش از یکهزار نفر جمعیت در حال تخلیه کامل است واهالی این روستاها با کمک نیروی‌های قرارگاه مدینه منوره سپاه پاسداران به شهرک صنعتی تیاب و مدارس روستاهای دُهو، حکمی و تیاب در حال انتقال اند.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش ورودی آب به دریاچه سد میناب ،افزون‌بر ۱۰ روستا در مسیر روان آب خروجی سد استقلاب میناب قرار دارند که لازم است سریع تر تخلیه شوند.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی لازم به اهالی این روستاها انجام شده و جمعیت هلال احمر و سایر ارگان‌های خدمات رسان در منطقه حضور فعال دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هم به خبرنگار ایرنا گفت: درحال حاضر نگرانی این است که شاید لازم باشد بخشی از آب پشت سد را رها کنند که در این صورت منازل پایین دست آن باید تخلیه شود.

مختار سلحشور ادامه داد: جمعیت هلال احمر هرمزگان آمادگی دارد در صورتی که چنین نیازی ایجاد شد به همراه بسیج که اکنون درحال خدمات دهی به مردم است نسبت به اسکان اضطراری مردم اقدام شود.

وی اضافه کرد: نیروهای جمعیت هلال احمر هم اکنون به همراه عوامل بسیج درحال کمک به تخلیه آبگرفتگی منازل مردم هستند.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان در مجموع ۱۸۷ و ۱۰ دهم میلی‌متر باران در شهرستان میناب و ۹۷ و هفت دهم میلی‌متر باران در شهرستان رودان که در بالادست سد استقلال میناب قرار دارد باریده است.

میزان بارندگی ها نیز بیشتر از پیش بینی ها بوده و همینک شدت بارندگی بالا و تخلیه روستاها با سرعت در حال انجام است.