فرماندار: مدارس بندرلنگه براساس تصمیم ستاد کرونا تعطیل شد

فرماندار و رییس ستاد مدیریت بیماری کرونا بندرلنگه گفت: براساس تصمیم این ستاد مدارس ابتدایی به مدت ۲ هفته و مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم و شبانه‌روزی و مراکز دانشگاهی، آموزشی و پژوهشی در این شهرستان به مدت یک هفته تعطیل شده و روند آموزش به‌صورت برخط دنبال شود.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، فؤاد مرادزاده روز شنبه در پایان نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا بندرلنگه افزود: اماکن تفریحی، پارک ها و گردشگری تا اطلاع بعدی تعطیل بوده و برپایی نمایشگاه‌ها، مراسم‌های، عروسی و همایش‌ها در فضای بسته ممنوع است.

وی ادامه داد: مراسم‌ها در فضای باز با رعایت پروتکل های بهداشتی و تعداد محدود و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود و فعالیت های ورزشی در اماکن سربسته هم تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

وی اضافه کرد: اغذیه فروشی‌ها بایستی به صورت بیرون بر فعالیت کرده و استفاده اداره‌های دولتی از نرم‌افزار ماسک برای شناسایی افراد مبتلا به کووید و کنترل واکسیناسیون مراجعان مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار بنرلنگه ابراز کرد: همه پروتکل های بهداشتی و تهویه هوا در بازار و اصناف در نظر گرفته شود و استفاده از ماسک برای فروشنده و مشتری الزامی است و به مدت یک هفته دو سوم کارکنان دستگاههای اداری با صلاحدید مدیر آن دستگاه در محل کار حاضر شوند.

مرادزاده گفت: کارکنان ادارات و نهادها که دارای علایم کرونا هستند به مدت پنج روز در منزل قرنطینه شوند و نشست‌های ضروری با حضور حداکثر ۳۰ نفر و به مدت ۹۰ دقیقه برگزار شود، کارکنان دستگاههای ادارای و متصدیان اصناف ملزم به تزریق سه دوز واکسن هستند.

وی افزود: بخشداران در بخش ها نظارت کامل بر رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت بر اجرای دستورها ستاد مدیریت کرونای شهرستان را داشته باشند.

بندرلنگه در فاصله ۲۴۰ کیلومتری غرب بندرعباس واقع است و در رنگ بندی کرونایی نرم‌افزار ماسک به رنگ نارنجی نمایش داده می‌شود.