فرماندار: مشکل تامین مسکن محرومان شهرستان حاجی آباد پیگیری می شود

فرماندار حاجی آباد گفت: مشکل تامین مسکن محرومان این شهرستان همچنان با قوت درحال پیگیری بوده و تاکنون بیش از ۸۰ پرونده تکمیل و به بانک عامل معرفی شده است.

به گزارش تیلا نیوز، حمید جهانگیری در نشست پیگیری روند تامین مسکن محرومان حاجی آباد که با حضور معاون عمران روستایی اداره کل بنیاد مسکن هرمزگان برگزار شد، بدون اشاره به خانوارهای محروم بدون مسکن در این شهرستان افزود: در این راستا تفاهم نامه ای سه جانبه بین بنیاد مسکن، بنیاد علوی و کمیته امداد جهت ساخت مسکن محرومان منعقد شده است که فرصت بسیار خوبی در راستای ساماندهی مسکن این قشر در شهرستان حاجی آباد است.

وی در خصوص راهکارهای رفع موانع مسکن مددجویان و نیازمندان حاجی آباد بیان داشت: مناطقی دارای کد با بیش از پنج نفر متقاضی ساخت مسکن، ظرف یک هفته با ارائه طرح تفکیکی از سوی بنیاد مسکن اجرایی می شود و مناطقی که بدون کد آبادی هستند نیز محدوده ساخت مسکن تعیین و زمین در قالب طرح تفکیکی از سوی منابع طبیعی به بنیاد مسکن واگذار می شود.

فرماندار حاجی آباد با تاکید بر سرعت بخشی در روند اجرای این تفاهم نامه اظهارداشت: مدیران دستگاه ها و نهادهای حمایتی نسبت به معرفی و تکمیل پرونده متقاضیان واجد شرایط به بنیاد مسکن اقدام تا این اداره ضمن پاسخ دهی به استعلام ها نسبت به معرفی افراد به بانک عامل جهت دریافت تسهیلات اقدام نماید و همچنین دهیاران جهت صدور پروانه ساخت اقدام نمایند.

جهانگیری تصریح کرد: در اجرای طرح مسکن محرومان که با حمایت دولت در حال اجرا بوده و مزایای بسیاری نیز برای خانه‌دار شدن افراد درنظر گرفته شده است، دستگاه‌های اجرایی حاجی آباد این طرح را با جدیت پیگیری نمایند تا به صورت کامل و براساس سهمیه شهرستان اجرایی شود.