فرمانده انتظامی استان هرمزگان: ترافیک محورهای مواصلاتی استان هرمزگان روان است

فرمانده انتظامی استان هرمزگان ‌گفت: با توجه به این که به پایان دور دوم سفرهای نوروزی رسیده ایم، مسافران نوروزی برای بازگشت خود، مدیریت و برنامه ریزی هدفمند داشته باشند.

به گزارش تیلا نیوز، سردار غلامرضا جعفری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از آن جا که به پایان دور دوم سفرهای نوروزی رسیده ایم، بی تردید در ساعات گذشته و آینده تمام محورهای ورودی و خروجی و داخلی استان هرمزگان، شاهد ترافیک بسیار پرحجم و تردد زیاد خودروها خواهد بود.

وی افزود: همکاری مردم و پلیس در امنیت مسافران نوروزی از اهمیت ویژه ای بر خوردار است و کارکنان انتظامی در طول تعطیلات بخصوص در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین در آماده باش کامل به سر بردند، تا مسافران در امنیت کامل از سفر بازگردند.

سردار جعفری اظهار کرد: درخواست ما از هموطنانی که از محورهای مواصلاتی استان به خصوص محورهای کوهستانی عبور می کنند، این است که سفر خود را مدیریت کنند و در طول سفر برای رفع خستگی هر ۲ ساعت یک بار استراحت کنند و با آرامش و سرعت مطمئنه و با توجه به علائم راهنمایی و هشدارها بتوانند سفر خوب و آرامی داشته باشند.

این مقام ارشد انتظامی با تأکید بر اینکه تیم های گشتی پلیس با آمادگی کامل در سطح شهر، خروجی ها و تفرجگاه ها حضور فعال دارند، عنوان کرد: از شهروندان و مسافران نوروزی درخواست داریم تا با خادمان خود در نیروی انتظامی همکاری لازم را داشته باشند.

سردار جعفری یادآور شد: استفاده از تلفن همراه و خوردن و آشامیدن در هنگام رانندگی از جمله مواردی است که به شدت موجب کاهش دقت راننده می‌شود، بنابراین انتظار داریم رانندگان از این ‌گونه رفتارهای پرخطر دوری کنند.

وی علت اصلی تصادفات را سرعت و سبقت غیرمجاز و همچنین خستگی و خواب آلودگی عنوان کرد و افزود: از شهروندان و مسافران نوروزی درخواست داریم با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پلیس را یاری کرده و سفری ایمن برای خود و دیگران رقم بزنند.

فرمانده انتظامی هرمزگان در پایان با اعلام آمادگی کامل پلیس استان برای تامین نظم و امنیت مردم در تفرجگاه ها و پارک ها درخواست کرد: هشدار ها و توصیه های پلیس را در پیشگیری از سرقت و جرایم جدی گرفته و در این روز از شتاب و عجله پرهیز کرده و سفر خود را مدیریت تا با خاطره خوشی تعطیلات نوروزی را به پایان برسانند.