فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی: به دنبال تامین امنیت، امداد و نجات و تسهیل در رفت‌وآمد دریایی نوروزی هستیم

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: نقاطی در استان هرمزگان وجود داشت که به دلیل مباحث امنیتی لازم بود پاسگاه و پست‌ کنترل ایجاد کنیم و در این حوزه هم با همکاری استاندار هرمزگان، موارد تسهیل شد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایسنا، سردار سرتیپ احمدعلی گودرزی صبح امروز (۲۲ اسفندماه) در نشست کارویژه مرز استان هرمزگان، اظهار کرد: امروز ۲۲ اسفندماه مصادف است با روز بزرگداشت شهدا، لذا برای شهدای عزیز به ویژه شهدای مرزبانی استان هرمزگان، غفران الهی را مسألت داریم.

وی افزود: در این جلسه‌ مسائل و موضوعات مختلفی در رابطه با کارویژه مرز مورد بررسی قرار گرفت و بنا شد در مباحث اقتصادی تسهیل‌ شود و حتما ما اقدامات لازم را در این حوزه انجام خواهیم داد.

فرمانده مرزبانی ناجا بیان‌ کرد: به مجموعه مرزبانی و دریابانی هرمزگان دستور دادیم، مطابق تدبیر استاندار هرمزگان، با توجه به فرارسیدن ایام نوروز و افزایش سفرهای دریایی و تفریحات ساحلی، جهت تامین امنیت، امداد و نجات و تسهیل در رفت‌وآمد مردم اقدامات لازم صورت بگیرد.

سردار گودرزی تأکید کرد: در رابطه با رفاه کارکنان مرزبانی که در فصل تابستان با شرایط سخت آب‌وهوایی در استان هرمزگان در کنار سواحل خلیج‌فارس انجام ماموریت می‌کنند و از خانوادهایشان دور هستند، استاندار هرمزگان به مدیران ذیربط دستور دادند تا زمین لازم را در اختیار قرار دهند تا ما بتوانیم منازل مسکونی به صورت مجتمعی برای کارکنان مرزبانی در هرمزگان احداث کنیم.

وی ادامه ‌داد: در اعتبارات سال ۱۴۰۱ احداث مجتمع‌های مسکونی برای کارکنان مرزبانی ناجا دیده شده است و فقط زمین آن تامین نشده بود که با مساعدت استاندار هرمزگان، در این استان زمین تامین می‌شود تا این مشکل کارکنان سخت‌کوش مرزبانی و دریابانی حل شود.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح‌ کرد: نقاطی در استان هرمزگان وجود داشت که به دلیل مباحث امنیتی لازم بود پاسگاه و پست‌کنترل ایجاد کنیم و در این حوزه هم با همکاری استاندار هرمزگان، موارد تسهیل شد.

وی ادامه داد: این امر به جهت حضور بیشتر دریابانان در حوزه دریایی و لزوم این هماهنگی‌ها مستلزم این بود که در کارویژه مرز مطرح شود و چند مسئله‌ای که در استان هرمزگان داشتیم با دستور و همکاری استاندار هرمزگان رفع شد و ان‌شالله با احداث و تجهیز این بناها، اشرافمان به جزایر متعلق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بیشتر خواهد شد و امنیت پایدار را هرچه بیشتر در مرزهای استان هرمزگان برقرار می کنیم.

سردار گودرزی همچنین با اشاره به برگزاری یادواره شهدای مرزبانی استان هرمزگان در شهر بندر کوهستک، از اقدامات ویژه و حمایتی استاندار هرمزگان در این خصوص تجلیل و قدردانی کرد.

استاندار هرمزگان از پیگیری تسهیل تجارت ملوانی در هرمزگان با ایجاد سازوکارهای قانونی و تدوین قوانین جدید با کمک و همکاری مجموعه مرزبانی در راستای تحقق مطالبه عمومی مردم هرمزگان در این زمینه خبر داد.

همچنین مهدی دوستی در نشست کارویژه مرز استان هرمزگان که با حضور سردار سرتیپ احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، عنوان کرد: مرزبانی علاوه بر اینکه در عرصه تامین امنیت کشور فعال است، به اقتصاد کشور نیز مهمترین کمک را با برقراری امنیت خطوط مواصلاتی و مرزی بر عهده دارد و با نظارت های خود سبب صادرات کالاها و تجارت کشورمان با کشورهای همسایه و دیگر مقاصد صادراتی می شود.

وی ادامه داد: با دید وسیع سردار گودرزی فرمانده محترم مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و اینکه فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری در خصوص توسعه جزایر و موضوعات اقتصادی را در اولویت و سرلوحه قرار داده اند، بسیار امیدوار هستیم با این روحیه جهادی و انقلابی در مرزبانی و دریابانی، حل مسائل استان هرمزگان در این زمینه تسریع شود.

استاندار هرمزگان افزود: در زمینه تجارت ملوانی نیز امیدواریم با سازوکارهای قانونی و کمک بسیار خوب فرماندهی مرزبانی در این مسیر در استان هرمزگان و قوانین جدید که به همت مرزبانی به عنوان یکی از ارکان اصلی در این خصوص در حال تهیه شدن است، مطالبه عمومی مردم هرمزگان در زمینه اقتصادی با تسهیل تجارت ملوانی را محقق کنیم.