فعالیت اسکله های مسافری جزیره هنگام تعطیل شد

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: امروز طول موج‌ دریا در محدوده خلیج هنگام به یک و نیم متر (پنج پا) رسیده که بر این اساس فعالیت اسکله‌های مسافری - گردشگری به سمت جزیره هنگام تعطیل شد.

به گزارش تیلا نیوز، علی اشتری روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا از صبح امروز فعالیت شناورهای گردشگری در اسکله‌های گردشگری کندالو و شیب‌دراز برای سفرهای تفریحی جزیره هنگام متوقف شد.

وی ادامه داد: هم اکنون در مناطفی جنوبی جزیره قشم از جمله هنگام، سوزا، سلخ،دوستکو، مسن، و حتی مناطقی مانند باسعیدو،لافت، دولاب و رمچاه بادهای جنوب غربی تا شمال غربی با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت( ۲۲ نات) وزیدن گرفته‌اند که باعث مواج شدن دریا شده است.

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم تصریح کرد: به دلیل وجود غبار محلی، وسعت دید در این مناطق به ۲ کیلومتر رسیده است.

وی تصریح کرد: امنیت جانی مسافران در درجه نخست اهمیت قرار دارد و از این رو گردشگران از تجمع در این اسکله‌ها خودداری کنند.

اشتری خاطرنشان کرد: تردد شناورهای مسافری به مقصد بندرعباس و لندینگ کرافت‌ها در مسیر بنادر پهل و لافت بدون اخلال در حال انجام است.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.