فعالیت ۳۸۲ بانوی دریانورد در بنادر مسافری مرکز استان هرمزگان/ آغاز به کار ۳۵ بانوی مهماندار در ابتدای ماه جاری

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: تعداد ۳۸۲ بانوی دریانورد در دو حوزه عملیاتی و خدماتی در بنادر مسافری استان به فعالیت اجتماعی و پیشه دریانوردی مشغول هستند.

به گزارش تیلا نیوز، حسین عباس‌نژاد با تبریک میلاد با سعادت حضرت صدیقه طاهره (س) و روز زن افزود: زنان بخش جدا ناپذیر از فعالیت‌های در جامعه دریایی هستند و اداره کل بنادر و دریانوردی نیز همراستا با تلاش‌های سازمان جهانی دریانوردی جهت حضور بانوان بصورت گسترده در فعالیتهای دریایی و تصمیم گیری های کلان و البته منبعث و برگرفته از الگوهای اسلامی و ایرانی اهتمام مجدانه ای داشته است.

وی گفت: تلاش برای جذب و فراهم سازی زمینه حضور بانوان و اشتغال پایدار آنها در بخش دریایی استان ادامه دارد به گونه‌ای که در ابتدای دی‌ماه سال جاری ۳۵ بانو مهماندار به ناوگان خدمات مسافری بنادر مرکز استان اضافه شدند.

عباس نژاد با بیان اینکه فعالیت بانوان شاغل در حوزه دریانوردی استان هرمزگان از سال ۹۶ توسط سازمان بنادر و دریانوردی در دو حوزه عملیاتی و خدماتی آغاز شده است، بیان کرد: بانوان دریانورد شاغل در حوزه عملیاتی در مسئولیت‌هایی از جمله فرماندهی شناور، افسر دومی شناور، مهندس موتور و ملوانی فعالیت می نمایند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: در گروه دوم نیز که بانوان دریانورد در حوزه خدماتی حضور دارند کلیه مسئولیت ها از زمان سوار شدن مسافر تا پیاده شدن و ارائه آموزش‌ها ایمنی به مسافران و گردشگران دریایی بر عهده این تلاشگران وانهاده شده است

عباس‌نژاد افزود: حضور بانوان بر روی شناورها آن هم بدلیل مشقت های مترتب در پیشه دریا نوردی ابتدا با مقاومت‌هایی همراه بود اما بانوان این سرزمین با همت و حمیت مثال زدنی اثربخشی خود را به اثبات رسانده به گونه ای که امروز هم سو با توسعه فعالیتها در گستره آبی استان لزوم جذب تعداد بیشتری از بانوان دریانورد مورد توجه است.

گفتنی است؛ بندر شهید حقانی به عنوان بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور با ۳۹ فروند شناور به ظرفیت ۴هزار و ۲۲۷ صندلی در مسیرهای دریایی بندرعباس به قشم، هرمز، لارک، ابوموسی و بالعکس روزانه میزبان خیل عظیمی از مسافران و گردشگرانی است که از سراسر کشور در مسیرهای سه گانه دریایی تردد می‌کنند.