فیلم هنرمندان قشمی، در جشنواره مالزی درخشید

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: فیلم کوتاه «قرمز کوچک، آبی بزرگ» به کارگردانی اصغر بشارتی و سید حامد نوبری از جشنواره بین المللی جشنواره G-Short کشور مالزی جایزه ویژه هیات داوران را دریافت کرد.

به گزارش تیلا نیوز، مهدی زارعی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۷۰۰ فیلم از ۳۷ کشور در این جشنواره شرکت کردند، همچنین این فیلم نامزد دریافت بهترین کارگردانی نیز شده است.

وی ادامه داد: اثر مذکور پیش از این در دومین حضور بین المللی خود موفق به کسب عنوان تقدیر ویژه هیات داوران از جشنواره منطقه‌ای «آب و انرژی» شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: تهیه کنندگی، تصویربرداری و صدابرداری این فیلم کوتاه بر عهده بشارتی و نویسنده آن نیز نوبری بوده‌اند.

وی با بیان اینکه مدت زمان فیلم ۶۰ ثانیه است، اظهار کرد: منصور وحدانی، اصلاح رنگ و جلوه های ویژه، امین اردانی، صداگذار، سمیر امیدوار، بازیگر و یونس دهقانی، طراحی پوستر این فیلم را بر عهده داشتند.

زارعی افزود: فیلم کوتاه «قرمز کوچک، آبی بزرگ» با رویکرد محیط زیستی به مشکلات و بحران های ناشی از کم آبی و آثار آن بر زندگی موجودات پرداخته است.

جشنواره G-Short مالزی یک جشنواره فیلم کوتاه است تا تخیل و امکاناتی که یک فیلم کوتاه ۹۰ ثانیه ای می تواند ایجاد کند را جشن بگیرد. شعار این دوره این جشنواره بین المللی، «کوتاه اما قدرتمند» نامگذاری شده است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.