قطعی برق ۱۳ روستای بخش لیردف جاسک برطرف شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: برق ۱۳ روستا که بر اثر شکستن تیرهای برق در بخش لیردف شهرستان جاسک قطع شده بود وصل شد.

به گزارش تیلا نیوز، مهرداد حسن زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سه کیلومتر شبکه توزیع فشار ضعیف برق در بخش لیردف شهرستان جاسک با حدود ۱۷ هزار مشترک بر اثر طوفان حاره‌ای شاهین آسیب دیده بود که عوامل فنی شرکت برق شهرستان در حدود ساعت ۱۱ پیش از ظهر مشکل را برطرف کردند.

وی ادامه داد: این طوفان در منطقه هرمزگان موجب بروز خسارت جانی نشده است که جای سپاسگزاری به درگاه خالق متعال دارد.

وی اضافه کرد: همکاری مردم با مسوولان و تعامل رسانه‌ها در این توفان بسیار خوب بوده و در کاهش آثار طوفان حاره‌ای شاهین که تا ساعت‌های دیگر استان را ترک می‌کند نقش موثری داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان بیان کرد: هرچند سامانه حاره‌ای از این استان خارج می‌شود اما هشدار جوی نارنجی همچنان پابرجاست و این شرایط تا پایان روز دوشنبه و حتی صبح روز سه‌شنبه ادامه می‌یابد.

حسن زاده ابراز کرد: اکنون وضعیت در هرمزگان عادی است و مشکل خاصی وجود ندارد.

معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان روز جمعه اعلام کرد:هشدار جوی سطح نارنجی با توجه به ناپایداری های ناشی از چرخند حاره‌ای و رشد ابرهای همرفتی در ارتفاع‌های استان صادر شده است.

کیانوش عارفی افزود: این ناپایداری‌های از بعد از ظهر شنبه تا روز دوشنبه تداوم خواهد داشت و رگبار باران و رعد و برق با احتمال تگرگ و تندباد لحظه‌ای از مخاطره‌های آن است.

وی بیان کرد: بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی وجود دارد و مناطق شرقی هرمزگان به‌خصوص شهرستان‌های جاسک، سیریک و بشاگرد و نقاطی از شهرستان‌های میناب و رودان و ارتفاع‌های هرمزگان از آن متأثر می‌شوند.

معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان افزود: با توجه به فعالیت طوفان حاره‌ای در دریای عمان در روزهای شنبه و یک‌شنبه از هر گونه فعالیت دریایی جلوگیری شود و مردم به جد از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و رودخانه‌های فصلی مناطق شرقی ین استان خودداری کنند.