لیگ برتر فوتبال/ تساوی در بازی بزرگ، تقسیم امتیازات در نقش جهان

دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در هفته هشتم لیگ برتر باشگاه‌های ایران با تساوی بدون گل به پایان رسید تا دو تیم امتیازات را در ورزشگاه نقش جهان تقسیم کنند.

به گزارش ایرنا، تیم‌های سپاهان و پرسپولیس  از ساعت ۲۰ در هفته هشتم لیگ برتر باشگاه‌های ایران در ورزشگاه نقش جهان روبروی یکدیگر قرار گرفتند.

قضاوت این مسابقه را «امیر عرب براقی» با کمک‌های « محمدرضا ابوالفضلی » و «حسین مرادی» بر عهده داشت.

پرسپولیس و سپاهان با شرایط کاملا متفاوت امروز در ورزشگاه نقش جهان روبروی یکدیگر صف‌آرایی کردند، اولی هفته گذشته در تهران به تراکتور باخت و دومی هوادار را کیلومترها آنطرف‌تر از دیار زاینده‌رود شکست داد.

سپاهان که در بازی با هوادار به پیروزی و سه امتیاز کامل دست پیدا کرده بود این فرصت را در اختیار داشت تا با غلبه بر قرمزپوشان تهرانی صدر جدول را به نام خود سند بزند. شاگردان ژوزه مورایس برای رسیدن به این جایگاه انگیزه زیادی داشتند.

شاگردان یحیی گل‌محمدی برای فراموش کردن خاطره تلخ شکست مقابل تراکتور هدفی جز برتری در ال‌کلاسیکوی ایران نداشتند.

دقیقه ۹: یورگن لوکادیا در حالی پاس سعید صادقی به او رسید که پشت به دروازه سپاهان قرار داشت اما با چرخش سریع به توپ ضربه زد و محمد دانشگر توپ را برگشت داد تا دروازه تیمش بسته بماند.

دقیقه ۳۹: اشتباه مدافع پرسپولیس نزدیک بود کار دست این تیم بدهد، پاس علی نعمتی با ضربه سر به جای بیرانوند به محمدرضا حسینی رسید تا بازیکن سپاهان فرصت خوبی برای باز کردن دروازه قرمزپوشان داشته باشد اما بیرانوند و در ادامه پورعلی گنجی این موقعیت را دفع کردند تا گل محمدی نفس راحتی بکشد.

دقیقه ۵۲:پاس محمد کریمی در پشت مدافعان پرسپولیس به محمد علینژاد رسید و او در حالی که بهترین فرصت را برای گل زدن داشت با سد محکمی به نام بیرانوند مواجه شد تا آه حسرت از نهاد اصفهانی‌خها بلند شود.

دقیقه ۵۹: شوت سرکش و محکم محمد علینژاد از بالای دروازه پرسپولیس و بیرانوند به خارج رفت.

دقیقه ۶۷: ارسال کرنر سعید صادقی با ضربه چکشی مرتضی پورعلی همراه شد اما پیام نیازند به خوبی توپ را مهار کرد.

دقیقه ۷۰: شوت رامین رضاییان از روی ضربه ایستگاهی با واکنش علی‌رضا بیرانوند همراه شد.

دقیقه ۸۶: سانتر رامین رضاییان از جناح راست با ضربه رناتو داسیلویرا همراه شد اما توپ به شکل عجیبی از کنار دروازه به بیرون رفت.

جدال حساس سپاهان و پرسپولیس با تساوی بدون گل به پایان رسید تا این دو تیم امتیازات را در ورزشگاه نقش جهان تقسیم کنند.

ترکیب سپاهان:

پیام نیازمند، امید نورافکن، رناتو داسیلویرا، محمد دانشگر(نیلسون جونیور)، رامین رضائیان، مسعود ریگی، محمد قربانی، محمد کریمی، محمد علی‌نژاد(کامسوبا)، محمدرضا حسینی و شهریار مغانلو(عیسی مرادی)

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، گئورگی گولسیانی، علی نعمتی، دانیال اسماعیلی‌فر، کمال کامیابی‌نیا، میلاد سرلک(سینا اسدبیگی)، مهدی ترابی(سروش رفیعی)، سعید صادقی، محمد عمری(سیامک نعمتی) و یورگن لوکادیا