نکاتی درباره نهضت ملی مسکن؛

متقاضیان مجرد نهضت ملی مسکن تعهدنامه ارائه ندهند، حذف می شوند

متقاضیان مجرد نهضت ملی مسکن، در صورتی که تعهد نامه محضری خود را در اولین فرصت در سامانه ثمن بارگذاری نکنند، حذف خواهند شد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، افراد مجرد ۲۳ تا ۴۵ سال که پارسال اقدام به ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن کرده بودند، امکان ویرایش اطلاعات آن‌ها فراهم شده و باید اقدام به بارگذاری تعهد نامه محضری خود در اولین فرصت کنند.

ثبت نام کنندگان مجرد باید این نکته را فراموش نکنند؛ در صورتی که از تاریخ تنظیم قرارداد واگذاری تا زمان تحویل واحد مسکونی، اعتبار عقد نامه زوجین به علت فسخ عقد یا طلاق باطل شود، قرارداد واگذاری توسط وزارت راه و شهرسازی فسخ شده و این وزارتخانه بعد از فسخ قرارداد اقدام به استرداد مبلغ دریافتی می‌کند و واحد را به شخص دیگری واگذار می‌کند. در این شرایط متقاضی حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت.

در طرح واگذاری مسکن به افراد مجرد، متقاضیان باید این نکته را در نظر داشته باشند که در صورتی که عقد نامه رسمی ازدواج دائم توسط متقاضی در زمان انعقاد قرارداد واگذاری واحد ارائه نشود، ثبت نام آن‌ها لغو شده و کل آورده متقاضی هم بدون هیچ سودی به آن‌ها بازگردانده می‌شود.

همچنین متقاضیان باید بدانند در صورتی که پس از تحویل واحد مسکونی اعتبار عقد نامه زوج به علت فسخ عقد و یا طلاق باطل شود، فرم ج هر دو زوج قرمز باقی خواهد ماند.

هم اکنون امکان ویرایش برای متقاضیانی که فرم ج آن‌ها سبز شده، فراهم است و متقاضیانی که وضعیت آن‌ها هم در حال بررسی است به اداره کل راه و شهرسازی انتخاب شده مراجعه کنند، اما متقاضیانی که وضعیت آن‌ها رد شده امکان ویرایش برای آن‌ها وجود ندارد.

ثبت نام متقاضیان و افراد مجرد دارای سن ۲۳ سال تا ۴۵ سال در اسفند پارسال به اتمام رسیده و از اول اردیبهشت امکان ویرایش متقاضیان فراهم است.