محیط‌زیست وضعیت هوای بندرعباس را خطرناک اعلام کرد

از شب گذشته رنگ آسمان بندرعباس به دلیل افزایش گرد و خاک و ریزگردها خاکی و رنگ طبیعی خود را از دست داده و از سوی محیط زیست هرمزگان نیز وضعیت خطرناک اعلام شده است.

به گزارش تیلا نیوز، محیط زیست هرمزگان در اطلاعیه صبح امروز چهارم خردادماه، در خصوص شاخص کیفیت هوای لحظه ای اعلام کرد: پارامتر PM۱۰l میانگین هشت ساعته مورخ ۴ خرداد ۱۴۰۱ با توجه به داده های ایستگاه بندرعباس این شاخص عدد ۳۲۵ و وضعیت خطرناک را نمایش می دهد.

همچنین این شاخص در جاسک نیز عدد ۳۱۰ و وضعیت خطرناک جهت بندر خمیر عدد ۳۳۷ و وضعیت خطرناک است.

فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان توصیه کرد: کودکان، سالمندان، زنان باردار و بیماران زمینه ای قلبی، تنفسی و آسم از رفت و آمدهای غیرضروری خودداری کنند و فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

این در حالی است که امروز برای هشتمین روز متوالی وضعیت آب و هوای بندرعباس، بندرخمیر و جاسک ناسالم و خطرناک اعلام می شود که برخلاف دیگر استان ها از جمله تهران خبری از تعطیلی نبوده و همین امر موجی از نگرانی را برای شهروندان به دنبال داشته است.

همچنین روز گذشته دیدار فوتبال شهرداری بندرعباس و آبی پوشان تهران از لیگ دسته دوم کشور نیز به دلیل آلودگی هوا لغو و به امروز موکول شد که برگزاری این بازی در این شرایط آب و هوایی نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد.