مدیرعامل آبفا هرمزگان: بهره‌مندی ۶ هزار نفر در ۲۹ روستای بخش احمدی از اجرای پروژه های آبرسانی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان گفت: با همت دولت سیزدهم و توجه ویژه به مناطق محروم از مجموع ۱۰ پروژه فعال در بخش احمدی شهرستان حاجی آباد، جمعیتی بالغ بر ۶ هزار نفر از آب شرب پایدار بهره مند خواهند شد.

به گزارش تیلا نیوز، عبدالحمید حمزه‌پور روز دوشنبه در نشست با فرماندار حاجی‌آباد و دهیاران و شوراهای اسلامی بخش احمدی این شهرستان افزود: برای اجرای طرح آبرسانی به بخش احمدی حاجی‌آباد تاکنون ۴۴۱ میلیارد ریال هزینه شده است و تکمیل آن به افزون بر یکهزار و ۶۴۱ میلیارد ریال اعتبار ملی و استانی نیاز دارد.

به گفته ی مدیر عامل آبفا هرمزگان، ۱۰ طرح فعال آبرسانی در بخش احمدی شهرستان حاجی‌آباد و روستاها و مجتمع‌های روستایی از جمله: «چاله الیاس کوشاه»، «پاشغ احمدی»، «سراه جلالی»، «احمد آباد»، «چاله مورت» و «حسن آباد»، «جغان» و «چاه سبز» درحال انجام است. ‌

وی افزود: با همت دولت سیزدهم و توجه ویژه به مناطق محروم، با تکمیل این طرح‌ آبرسانی در ۲۹ روستای بخش احمدی، در قالب چند مجتمع به پایداری مناسب خواهد رسید و مشکل تامین آب، ۶ هزار مشترک مناطق یادشده رفع خواهد شد.

حمزه پور تصریح کرد: در قالب این طرح آبرسانی درحال حاضر ۴۶.۵ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، ۶ باب ایستگاه پمپاژ و موتورخانه، چهار باب مخزن و هفت حلقه چاه اجرا شده و سه مخزن، سه موتورخانه و ایستگاه پمپاژ نیز در دستور کار است.