مدیرعامل بنیاد برکت: ۱۴ مدرسه شبانه‌روزی در کشور ساخته می‌شود

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از ساخت ۱۴ باب مدرسه شبانه‌روزی در کشور خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز، محمد ترکمانه همزمان با میلاد مبارک حضرت رسول اکرم (ص) و آغاز هفته وحدت در سفر به استان هرمزگان اظهار داشت: ظرفیت این مدارس به تعداد ۱۱۶ کلاس درس است که تا امروز ۹ مورد از این مدارس به بهره برداری رسیده اند.

به گفته او، چند طرح عمرانی و زیربنایی از جمله مدرسه شبانه‌روزی برکت کلاهو در شهرستان بشاگرد افتتاح شد.

وی درباره جزئیات طرح‌های افتتاح شده گفت: مدرسه شبانه‌روزی برکت کلاهو ۶ کلاس دارد و در زیربنایی به مساحت یک‌هزار و ۵۰۰ متر مربع احداث شده است.

وی افزود: با بهره‌برداری از این مدرسه شبانه‌روزی، امکان اسکان و تحصیل برای دانش‌آموزان پسر مقطع تحصیلی متوسطه روستاهای محروم بشاگرد که امکان رفت و آمد روزانه را ندارند فراهم شده است.

ترکمانه خاطرنشان کرد: با ساخت مدرسه شبانه‌روزی ۶ کلاسه کلاهو برای دانش‌آموزان مناطق اطراف امکان اسکان در طول هفته فراهم شده است تا بتوانند با خیال آسوده تحصیل کنند و آخر هفته را به نزد خانواده‌های خود بروند.

مدیرعامل بنیاد برکت در بازدید از خوابگاه برکت خمینی شهر بشاگرد گفت: این خوابگاه پسرانه ۲۴ اتاق دارد که هر اتاق از ظرفیت پذیرش هشت دانش‌آموز برخوردار است.  خوابگاه برکت خمینی شهر در زیربنای یک‌هزار و ۵۰۰ متر ساخته شده و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد. این خوابگاه برای دانش‌آموزان پسر مقطع تحصیلی متوسطه در نظر گرفته شده است و در نزدیکی محل تحصیل آن‌ها قرار دارد.

وی با تاکید بر ساخت خوابگاه‌های دانش‌آموزی در مناطق محروم کشور یادآور شد: بنیاد تاکنون ۱۹ خوابگاه را در مناطق محروم و روستایی ۱۰ استان به بهره‌برداری رسانده و تقدیم دانش‌آموزان این مناطق کرده است یا آماده افتتاح دارد.

🔹ایجاد بیش از ۲ هزار شغل در بشاگرد

ترکمانه درباره ایستگاه پمپاژ شماره ۱ تیدر نیز بیان کرد: با راه‌اندازی این ایستگاه پمپاژ، ۲۵ روستای بشاگرد از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند می‌شوند. در مجموع، ۵۷ روستای بشاگرد جامعه هدف این ایستگاه پمپاژ هستند و مابقی روستاها می‌توانند در فاز بعدی از خدمات آن استفاده کنند.

مدیرعامل بنیاد برکت که در جریان سفر خود به استان هرمزگان از طرح‌های اشتغال‌زایی راه‌اندازی شده در بشاگرد بازدید می‌کرد، گفت: تا به امروز ۷۱۴ طرح اشتغال اجتماع‌محور با حجم کل سرمایه‌گذاری ۹۶۵ میلیارد ریال و ظرفیت ۲ هزار و ۱۴۲ شغل مستقیم و غیرمستقیم در روستاهای بشاگرد عملیاتی شده و ۳۰۰ طرح جدید نیز در حال اجرا است.

وی با اشاره به مدرسه‌سازی در بشاگرد اظهار داشت: ساخت ۱۸ مدرسه در دستور کار قرار دارد که تاکنون ۱۴ مدرسه برکت به بهره‌برداری رسیده است. تا به امروز یک‌هزار و ۵۷۸ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مشارکت در طرح‌های توانمندسازی اقتصادی، ساخت مدارس، مساجد، کتابخانه، خوابگاه، خانه عالم، مسکن محرومین و آبرسانی در مناطق محروم بشاگرد صورت گرفته است.