مدیرعامل جمعیت هلال احمر: ارودگاه اسکان اضطراری در پارسیان برپا شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: اردوگاه اسکان اضطراری شب گذشته در روستای قاسم عالی شهرستان پارسیان (گاوبندی) برای اسکان اهالی برپا شد.

به گزارش تیلا نیوز، مختار سلحشور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این اردوگاه برای خانواده‌هایی است که خانه‌های آنان دچار آبگرفتگی شده و شرایط مناسبی ندارند.

وی ادامه داد: همچنین یکی از محله های اطراف روستای حسین آباد در شهرستان بندرعباس در شب گذشته تماسی مبنی بر آبگرفتگی شدید با جمعیت هلال احمر برقرار شد که نیروها به محل اعزام شده و تا صبح در منطقه حضور داشته و راهنمایی‌های لازم را به مردم دادند.

وی اضافه کرد: آب گرفتگی منازل در شهرهای میناب و رودان هم رخ داده که نیروهای جمعیت هلال احمر درحال خدمات دهی به مردم هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان بیان کرد: نیروهای این جمعیت در سراسر هرمزگان درحالت آماده باش قرار دارند تا در صورت بروز حوادث احتمالی در کمترین زمان ممکن امدادرسانی انجام دهند.

مدیریت بحران هرمزگان هشدار نارنجی جوی صادر کرد و براساس آن سامانه بارشی کنونی که فعالیت خود را از روز شامگاه جمعه در این استان آغاز کرده می‌تواند منجر به آب گرفتگی، جاری شدن سیل و طغیان رودخانه های فصلی شود.