مدیرعامل شرکت آبفا هرمزگان: کمبود آب آشامیدنی سندرک و درپهن برای همیشه رفع می شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، از سندرک به عنوان مشکل دارترین بخش میناب در منابع آبی علیرغم پرآبی این شهرستان یاد کرد و از پیش بینی‌های لازم برای رفع نیاز‌های آبی مردم این بخش خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز، عبدالحمید حمزه پور صبح امروز ۸ اردیهبشت ماه در جمع شورا‌های بخش سندرک که با حضور حسین رئیسی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و سلحشور فرماندار میناب برگزار شد، تنها راه حل مشکل آب سندرک را انتقال آب از تلنگ و کریان دانست و گفت: با پیش بینی صورت گرفته یک حلقه چاه در پائین دست سد کریان و ۱۰ کیلومتر خط انتقال احداث شده است که با تکمیل طرح مذکور، مشکل سندرک حل خواهد شد.

وی همچنین از انجام مطالعات برای تامین آب دهستان درپهن از خط جگین خبر داد و گفت: با عملیاتی شدن این طرح مشکل آب درپهن برای همیشه مرتفع خواهد شد.

مدیرعامل آبفا در پایان، از امسال به عنوان یک سال بی نظیر یاد کرد که شاهد تحقق طرح‌های متعدد آبرسانی خواهیم بود.

حسین رئیسی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش‌های مدیرعامل آبفا در زمان مسئولیت وی در شهرستان میناب و آینده نگری در حوزه آب گفت: انتقال آب از گرو به سندرک نیز در این مقطع انجام شد که اگر چنین نمی‌شد در زمان کنونی مشکل چند ده برابری در حوزه آب سندرک شاهد بودیم.

وی پیش بینی کرد، با طرح‌های پیش بینی شده آبفا، مردم این بخش به آرامش خاطر خواهند رسید.

مجید سلحشور فرماندار میناب نیز در این مراسم با اشاره به وضعیت آب بخش سندرک با قدردانی از اقدامات جهادی مدیرعامل آبفای هرمزگان ابراز امیدواری کرد، با تکمیل پروژه‌های پیش بینی شده آبفا شاهد بهبود وضعیت آب بخش سندرک باشیم.

وی با اشاره به یکی از پروژه‌های مهم و تاثیرگذار آبفا در این بخش گفت: با تکمیل پروژه آبرسانی گرو به سندرک و اصلاح شبکه‌های روستایی، بخش زیادی از مشکلات آب این منطقه مرتفع شود.

علی شهمرادی بخشدار سندرک نیز در این جلسه با بیان اینکه با اقدامات هفته‌های اخیر آب و فاضلاب هرمزگان، خوشبختانه در حال حاضر شاهد تنش آبی در بخش سندرک نیستیم، افزود: پیش از این سندرک وضعیت مناسبی نداشت و مردم مشقت زیادی در تامین آب مورد نیازشان متحمل شدند که با اقدامات آبفا این مشکل مرتفع شد. اکنون ۲۱ روستای سندرک کمبود آب آشامیدنی دارند.