مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان: حدود ۴درصد مصرف برق در هرمزگان مربوط به تولید ارز دیجیتال است

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان گفت: حدود ۴ درصد مصرف برق استان مربوط به دستگاههای تولید ارز دیجیتال است.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از مهر، هاجر عبدی صبح یکشنبه در نخستین جلسه کمیته استانی استخراج رمز ارز در هرمزگان که به منظور هماهنگی برای شناسایی و جمع آوری مزارع غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال آغاز به کار کرد، بیان داشت: طبق پیش بینی‌های صورت گرفته حدود ۴ درصد مصرف برق استان مربوط به دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال است.

عبدی افزود: تاکنون ۶۱۳ دستگاه غیرمجاز توسط نیروهای شرکت توزیع برق شناسایی و کشف شده که عمده آنها مربوط به شهرستانهای غرب استان است. تولید رمز ارز با استفاده از برق خانگی یا کشاورزی ممنوع است که صورت کشف این دستگاه‌ها در منازل یا زمینهای کشاورزی صاحب اشتراک علاوه بر جریمه به عنوان متخلف به مراجع قانونی معرفی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از این دستگاه‌ها منوط به دریافت مجوز فعالیت از سازمان صنعت و معدن است و برق مراکز استخراج ارز دیجیتال با تعرفه خاصی واگذار می‌شود.

به گفته وی، استفاده دستگاه‌های رمز ارز از برق خانگی و کشاورزی علاوه بر غیرقانونی بودن، باعث افت ولتاژ و فشار به شبکه برق رسانی می‌شود. استفاده از این دستگاه‌ها در منازل فشار زیادی به شبکه برق خانگی وارد کرده که منجر به آسیب دیدن سایر لوازم برقی در منازل وحتی آتش سوزی می‌شود.