قهرمانی زودهنگام ایران در کشتی فرنگی جوانان جهان

تیم ایران پیش از پایان رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان جهان در بلغارستان، عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در پایان رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی فرنگی جوانان قهرمانی سال ۲۰۲۲ جهان که در شهر صوفیه کشور بلغارستان برگزار شد، ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم به مدال طلا رسید. ابوالضل چوبانی در وزن ۸۷ کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند و تیم ایران با ۶۹ امتیاز در جایگاه نخست تیمی قرار گرفت.

در مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم نیز سعید اسماعیلی در وزن ۶۰ کیلوگرم، علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم و علی عابدی درزی در وزن ۹۷ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند. سید دانیال سهرابی در وزن ۶۷ کیلوگرم و امیر عبدی در وزن ۷۲ کیلوگرم نیز به رده بندی رسیدند که با توجه به نتایج کسب شده و عملکرد کشتی گیران سایر کشور‌ها حتی اگر فرنگی کاران کشورمان در ۵ وزن دوم مغلوب حریفان خود شوند باز هم قهرمانی این دوره از رقابت‌ها به تیم ایران خواهد رسید.

در پایان رقابت‌های پنج وزن نخست تیم ایران با ۶۹ امتیاز در صدر قرار دارد و تیم‌های اوکراین، ارمنستان و آذربایجان به ترتیب با ۵۶، ۵۵ و ۵۴ امتیاز در جایگاه دوم تا چهارم قرار دارند.

رقابت‌های رده بندی و فینال رقابت‌های کشتی ۵ وزن دوم عصر امروز (یکشنبه) برگزار می‌شود.

رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی سال ۲۰۲۲ جهان نیز روز‌های ۲۴ لغایت ۲۶ مردادماه در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد و تیم ایران با کسب ۳ مدال طلا، یک مدال نقره و ۴ مدال برنز قهرمانی سال گذشته خود در این مسابقات را تکرار کرد.