مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس: سه سال تولید بدون حادثه، مهمترین دستاورد ماست

مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس گفت: هزار و ۱۲۰روز تولید بدون حتی یک حادثه مهم در مجموعه ای چهارهزار نفری که بیش از ۴۰درصد بنزین کشور را تولید می کند، مهمترین افتخار و دستاورد و نشانه توسعه و نهادینه شدن فرهنگ ایمنی در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس است.

به گزارش تیلا نیوز، علیرضا جعفرپور یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز آتش نشان (هفتم مهر) و تقدیر از چهره‌های برتر ایمنی صنعتی افزود: در این پالایشگاه روزانه حدود ۸۰میلیون لیتر مواد نفتی جا به جا می شود که شاخص های ایمنی در تمام فرآیندهای آن با بالاترین استاندارد ممکن رعایت می شود.

وی اطلاع از خطرات فرآیندی و تحلیل مداوم آنها در ۲۰ شاخص مختلف را بهترین گواه گسترش فرهنگ ایمنی در این واحد صنعتی دانست.

جعفرپور ضمن تقدیر از آتش نشانان و کارکنان ایمنی، بهداشت و محیط زیست پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس اظهار داشت: تلاش شبانه روزی این افراد پشتوانه امنیت جانی، محیطی و روانی تمام کارکنان مجموعه در همه رده هاست.

مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس همچنین با اشاره به برنامه های توسعه ای این پالایشگاه اظهار داشت: افزایش تولید ۱۰ میلیون لیتر بنزین طی سه سال آینده، تولید ۵۰۰ هزار تن آمونیاک از راه کاهش سوزاندن و هدر رفت هیدروژن و تبدیل بوتان مازاد به “اُکتان افزا” از برنامه های در حال پیگیری است که همه آنها در فرآیندهای پتروپالایشی تعریف شده و سودآوری و بازگشت سرمایه هر یک از این طرح ها بیش از ۳۵درصد است.

در این برنامه ضمن رونمایی از هفت کتاب جدید حوزه ایمنی کار که با همکاری پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس چاپ و منتشر شده است، از سند راهبردی “آموزش جامع ایمنی و بهداشت شغلی ایران” نیز رونمایی شد.

تقدیر از فعالان حوزه ایمنی واحدهای صنعتی هرمزگان با حضور معاون وزیر کار ، پایان بخش این برنامه بود.