مدیرکل آموزش وپرورش استان: هیچ کلاس درسی در هرمزگان بدون معلم نمی ماند

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با بیان اینکه هیچ کلاس درسی بدون معلم نمی ماند اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید (۱۴۰۱-۱۴۰۲)؛ ۴۳۵ هزار و ۶۸۳ دانش آموز در مدرسه‌های دولتی و غیردولتی سراسر استان مشغول به تحصیل می شوند که این رقم ۵.۴ درصد نسبت به سال قبل افزایش دارد.

به گزارش تیلا نیوز، محمد قویدل شامگاه دوشنبه در یک نشست خبری افزود: تاکنون ثبت نام ۹۰ درصد دانش آموزان هرمزگانی در سامانه آموزش و پرورش انجام شده است و برای همه دانش آموزان فضای آموزشی و تجهیزات ارائه می شود.

وی بیان داشت: امسال شروع سال جدید تحصیلی همچون سراسر کشور به صورت حضوری در همه مقاطع تحصیلی در استان برگزار می‌شود که جشن شکوفه‌ها در ۳۰ شهریورماه و زنگ بازگشایی مدرسه‌ها از دوم مهرماه خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید ۱۵ هزار و ۶۴۴ کلاس درس در قالب سه هزار و ۷۹۶ مدرسه پذیرای دانش آموزان استان است که به لحاظ مدرسه ۲.۳۷ درصد و به لحاظ کلاس درس ۴.۶۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته ایم.

قویدل ادامه داد: با وجود کمبود نیروی آموزشی، در سال تحصیلی جدید طوری برنامه‌ریزی شده که در روز بازگشایی مدارس هیچ کلاس درسی بدون معلم نباشد.

🔹هنرستان های در جوار صنایع هرمزگان هنرجو می پذیرند

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به استقرار صنایع مهم و کلیدی در استان و نبود رشته‌های تخصصی لازم، گفت: اکنون در هنرستان های تازه تاسیس جوار پالایش نفت بندرعباس دو رشته «مکاترونیک» و «ماشین افزار» و در هنرستان جوار فولاد رشته «متالوژی» و در هنرستان جوار معدن در رویدر بندرخمیر نیز «رشته معدن» راه اندازی شده است که امسال پذیرش هنرجو دارند.

قویدل ادامه داد: هنرستان جوار شهرک صنعتی و هنرستان بهیاری را نیز بزودی راه اندازی خواهیم کرد و در حال کسب موافقت‌نامه‌های آن هستیم.

وی همچنین به تکمیل تجهیزات درمانگاه فرهنگیان هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: با تجهیز ۸۰ میلیارد ریالی انجام شده با کمک صنایع، خدمات بهبود زیادی یافته و با تخصیص ۱۵ میلیارد ریال به استخر فرهنگیان، راه اندازی می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به اینکه توجه استاندار به حوزه آموزش و پرورش و نگاه ویژه وزارت آموزش و پرورش سبب رشد شاخص‌های متعدد آموزشی در استان شده است، گفت: در سال‌های ۹۸ و ۹۹ جایگاه استان در امتحانات نهایی ۲۹ بود که در سال ۱۴۰۰ با ایجاد پایگاه های ارتقای تحصیلی در استان و اثربخشی آن بر بهبود رتبه های علمی رتبه استان در گروه ریاضی ۱۳، ادبیات و علوم انسانی ۱۴ و در گروه ریاضی ۱۵ بوده است.

قویدل ابراز داشت: توسعه و بسط عدالت آموزشی با توجه به گستردگی و پراکندگی استان از اهمیت کلیدی برخوردار است و رساندن شاخص‌ها به وضعیت متوسط در میان همه شهرستان‌ها یک دغدغه جدی بوده و در ماه های اخیر، گام‌هایی برداشته‌ایم که عدالت در توزیع امکانات از جمله آن ها بوده است.

وی همچنین از تعمیر انجام ۱۰۰ واحد آموزشی هرمزگان توسط گروه های جهادی خبر داد و گفت: در این ماه های اخیر شاهد سفرهای متعدد وزیر آموزش و پرورش، معاونان وزیر و دیگر مسوولان وزارتخانه به هرمزگان بودیم که نشانه اهمیت وضعیت استان و موضوعات آن برای مسوولان عالی وزارتخانه بوده است.