مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان: تجلیل از مقام معلم نباید در شعار خلاصه شود

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: این مهم نباید در شعار خلاصه شود و باید وجه عملی و عینی آن برای معلمان عزیز ملموس باشد.

به گزارش تیلا نیوز، محمد قویدل در آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم در جمع همکاران فرهنگی مدارس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، گفت: یکی از مهمترین مصادیق توجه جدی به امور رفاهی فرهنگیان، رویکرد دولت سیزدهم در اولویت بخشی به اجرای برنامه های رفاهی متناسب با شأن و منزلت معلمان است.

وی در ادامه گفت: نگاه معنوی، روحیه ایثار و عشقی که معلمان و فرهنگیان نسبت به شغل شریف خود دارند از جمله عواملی است که باعث دلگرمی این قشر خدوم در به انجام رساندن مطلوب مأموریت خطیر اما شیرین شان شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به جایگاه فکر و اندیشه در رسالت معلمی گفت: فرهنگیان به عنوان فرهیختگانی که متربیان مکاتب دینی و وامدار خلق نیک و دیدگاه والای پیامبران الهی هستند از دیرباز به عنوان انسان های ارزشمند و فرهیخته، مورد تأیید و اعتماد آحاد مردم جامعه هستند واین خود افتخاری بس ستودنی است.

این مسئول ضمن یادآوری حمایت های دولت سیزدهم از فرهنگیان گفت: تأمین امکانات رفاهی از جمله تجهیز درمانگاه فرهنگیان با تخصیص اعتبار ۴۰ میلیارد ریالی برای تهیه دستگاه های تخصصی و درمانی، انعقاد بیمه تکمیلی با کیفیت بالاتر، ارتقا امور معیشتی و اجرایی نمودن رتبه بندی فرهنگیان از جمله همراهی های جدی این دولت با آموزش و پرورش استان هرمزگان است.