مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان خبر داد: راهیابی چهار طرح دانش آموزان هرمزگانی به مرحله ی کشوری جشنواره جوان خوارزمی

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان از راهیابی چهار طرح از استان هرمزگان به مرحله دفاع کشوری بیست و چهارمین جشنواره جوان خوارزمی خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز، محمد قویدل در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در بخش دانش آموزی بیست و چهارمین جشنواره جوان خوارزمی که در تابستان ۱۴۰۱ با توجه به شرایط قرنطینه و بیماری کرونا به صورت غیرحضوری برگزار شد، ۶۰ طرح توسط دانش آموزان هرمزگانی به جشنواره ارسال شد که پس از داوری، چهار طرح به مرحله ی داوری کشوری راه پیدا کرد.

وی افزود: طرح های دانش آموزان هرمزگان از ناحیه یک بندرعباس، شهرستان های میناب، کیش و بندرخمیر در گروه های علمی مکاترونیک، کشاورزی و منابع طبیعی، کامپیوتر به مرحله داوری و دفاع نهایی راه یافتند.

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان تصریح کرد: این طرح‌ها شامل طرح “دستبند هوشمند ناشنوایان” توسط دانش آموز نادیا صالحی از دبیرستان دخترانه دانشگاه ناحیه یک بندرعباس، طرح “تقابل زمین میراث و توسعه در سواحل مکران، لزوم توجه و مدیریت آن ” توسط تیم دانش آموزان زینب حاج حسینی درباغی و زهرا ردزن از دبیرستان فرزانگان میناب (سرگروه زینب حاج حسینی) طرح ” تابلو تبلیغاتی خودکار ” توسط دانش آموز عرفان خدمتی از دبیرستان امام رضا (ع) بندرخمیر و طرح “اولین گام به سوی بافت گیاهی خودکار” توسط تیم دانش آموزان آیت احمد، طاها شجاعی راد، عرشیا رضایی، آرین مقدری از هنرستان مبین خلیج فارس کیش به سرگروهی آیت احمد هستند.

قویدل در ادامه گفت: مرحله دفاع کشوری در اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان با حضور آنلاین داوران کشوری در روزهای ۲۸، ۲۹ و ۳۰ شهریورماه جاری برگزار خواهد شد که امیدواریم این دانش آموزان بتوانند مقام کشوری را کسب کنند.