مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان خبرداد؛

۴ هزار تبلت دانش آموزی در سال تحصیلی گذشته توزیع شد/ برای بازگشائی مدارس تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز کم بضاعت استان برای تحصیل غیرحضوری نیازمند تبلت هستند که از این تعداد حدود ۴ هزار دستگاه تبلت در سال تحصیلی گذشته توزیع شده است.

به گزارش تیلا نیوز، ایرج بیت اللهی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، شرایط کشور عادی نیست، برای بازگشائی مدارس، تابع تصمیمات و سیاست های ستاد ملی کرونا هستیم.

وی افزود: بازگشائی برای همه دانش آموزان در تمامی پایه ها از اول مهرماه ۱۴۰۰ می باشد و مدارس روستائی و کم جمعیت که امکان فاصله گذاری و رعایت پروتکل های بهداشتی در آنها وجود دارد، به شکل حضوری می توان برگزار کرد.

بیت اللهی، فراهم شدن زیر ساخت های بهداشتی برای یادگیری حضوری را مهم برشمرد و گفت: واکسیناسیون فرهنگیان، دانش آموزان، رانندگان سرویس مدارس و والدین و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی از الزامات برگزاری کلاس ها به صورت حضوری می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان اضافه کرد: تبلت دانش آموزی یکی از تجهیزات مهم مورد نیاز در یادگیری غیر حضوری است که در این راستا بیش از ۴ هزار دستگاه با کمک نهادهای حمایتی، صنایع و خیرین، بانک ها و غیره در سال تحصیلی گذشته تهیه و در اختیار دانش آموزان بی بضاعت استان قرار گرفت.