مدیرکل تأمین‌اجتماعی هرمزگان: کارفرمایان ارسال لیست را به روزهای پایانی ماه موکول نکنند

مدیرکل تأمین‌اجتماعی استان هرمزگان گفت: کارفرمایان از موکول کردن ارسال لیست حق بیمه به روزهای پایانی ماه خودداری کنند.

به گزارش تیلا نیوز، عباس اکبری مدیرکل تأمین‌اجتماعی هرمزگان اظهار داشت: با توجه به هوشمندسازی فرآیندهای «ارسال لیست» و «پرداخت حق‌بیمه»، کارفرمایان در صورتی که تاکنون لیست و حق‌بیمه کارگاه خود را ارسال و پرداخت ننموده‌اند، نسبت به ارسال آن از طریق سامانه خدمات غیرحضوری es.tamin.ir اقدام و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی ماه خودداری کنند.

اکبری بیان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از فرآیندهای سازمان تأمین‌اجتماعی به صورت غیرحضوری شده‌است، همچنین هوشمند شدن ارسال لیست و پرداخت حق بیمه، کارفرمایان می‌توانند بدون مراجعه به شعب این سازمان، کارهای خود را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به روزهای پایانی ماه و امکان شلوغی سیستم‌ها، کارفرمایان جهت جلوگیری از به وجود آمدن مشکل در ارسال لیست و پرداخت حق بیمه سعی نمایند این فرآیندها را در مدت زمان باقی‌مانده انجام دهند و این کار را به روزهای پایانی موکول نکنند.

اکبری با اشاره به کاهش مراجعه به شعب سازمان تأمین‌اجتماعی عنوان کرد: بسیاری از فرآیندهای مورد نیاز کارفرمایان، بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران در سامانه سازمان و اپلیکیشن «تامین من» در دسترس جامعه هدف قرار دارد و این امر باعث شده‌است مراجعه حضوری به شعب کاهش چشمگیری داشته‌ باشد.

وی در پایان گفت: سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir و اپلیکیشن تأمین من در اختیار جامعه هدف قرار دارد تا بتوانند به خدمات این سازمان به آسانی دسترسی داشته باشند.