مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان: برخورد صاعقه به درخت باعث بروز آتش‌سوزی در گنو شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: برخورد صاعقه به درخت باعث بروز آتش‌سوزی در گنو شد.

به گزارش تیلا نیوز، حبیب مسیحی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: دیروز عصر در منطقه گنو و در ارتفاعات ۲ هزار متر به بالا شاهد آتش‌سوزی در پهنه کوچکی بودیم.

وی با ذکر این نکته که صاعقه‌ای در حین بارندگی به ۲ درخت اصابت کرده بود، عنوان کرد: بلافاصله پس از برخورد صاعقه با درختان، آتش شروع به شعله‌ور شدن و گسترش می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان با ذکر این نکته که اکیپی در اداره کل برای مقابله با مخاطرات زیست محیطی مستقر هستند، تصریح کرد: پس از دریافت گزارش به سرعت اکیپ مقابله با مخاطرات زیست محیطی به محل آتش‌سوزی اعزام شد و به همراه گروهی که در خود منطقه حفاظت شده گنو مستقر هستند اقدام به مقابله با آتش کردند.

مسیحی با ذکر این نکته که اکیپ مستقر در گنو اجازه ندادند که آتش گسترش پیدا کند، بیان داشت: اکیپی که از اداره کل محیط زیست با تجهیزات اطفاء حریق اعزام شد، موفق شدند که محدوده آتش‌سوزی را کنترل کنند تا درختان آسیب نبینند.

وی با ذکر این نکته که خوشبختانه پهنه کمی در این آتش‌سوزی دچار آسیب شد، خاطرنشان کرد: برخی از درختان موجود در این منطقه خشک هستند و بلافاصله پس از برخورد با صاعقه آتش می‌گیرند به همین جهت در این حادثه چند اصله درخت را از دست دادیم.

آتش‌سوزی در نقطه‌ای صعب‌العبور رخ داده بود

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان با ذکر این نکته که اکیپ‌ها به خوبی برای اطفاء آتش عمل کردند، ابراز داشت: موقعیت آتش‌سوزی در یک نقطه صعب‌العبور در کف دره بود اما با آموزش‌هایی که اکیپ‌های مقابله با مخاطرات زیست محیطی دیده بودند به موقع در محل حضور یافتند.

مسیحی با ذکر این نکته که هیچ حیوان و جانوری در این آتش‌سوزی آسیب ندید، تشریح کرد: در آتش‌سوزی‌هایی که از اختیارات تعداد نیروهای اداره کل بیشتر باشد نیاز است که همکاری‌ها بین نهادهای حاکمیتی استمرار پیدا کند.

وی با ذکر این نکته که در حال حاضر هماهنگی خوبی در مقابله با مخاطرات وجود دارد، عنوان کرد: استمرار این همکاری در سوانح زیست محیطی مختلف از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان تصریح کرد: تاکیدات دستگاه قضایی استان هرمزگان و مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان باعث شده این همگرایی بین دستگاه‌ها بیشتر شود که حفظ این هماهنگی در مقابله با بحران‌ها و مخاطرات زیست محیطی نقش بسزایی دارد.