مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان: ٧۶٣۰ کشاورز هرمزگانی برای دریافت خسارت سیل به بانک‌ها معرفی شدند

مدیرکل بحران استانداری هرمزگان با اشاره به حمایت دولت از کشاورزان خسارت دیده در سیل گفت: ۷۶۳۰ نفر از کشاورزان خسارت دیده سیل برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شدند.

به گزارش تیلا نیوز، مهرداد حسن‌زاده، ساعاتی پیش در کارگروه بررسی و تصمیم گیری پیرامون پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان هرمزگان در خصوص بارش‌های اخیر و خسارت‌های ناشی از سیل به کشاورزان، افزود: دولت سیزدهم با هدف حمایت از کشاورزان اعتباری بالغ بر ۱۱۴ میلیارد تومان در اجرای بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه برای کشاورزانی که در سیل اخیر خسارت دیده‌اند با تضمین نامه بانک مرکزی ابلاغ کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: تعداد ۷ هزار و ۶۳۰ نفر از کشاورزان خسارت دیده سیل نیز جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد به بانک‌های عامل کشاورزی، ملت، تجارت، مسکن و پست بانک معرفی شدند.

حسن زاده به تسهیلات بانکی و ضمانتنامه بانکی اشاره و اظهار کرد: ضمانت نامه این تسهیلات بانکی به صورت زنجیره‌ای بوده است.

مدیرکل بحران استانداری هرمزگان گفت: ۳۲۴۹ نفر از کشاورزان که در سیل خسارت دیده‌اند تاکنون موفق به دریافت تسهیلات بانکی شدند.

حسن زاده خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات بند (د) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور نیز ۱۹ میلیارد تومان به استان هرمزگان تخصیص داده شده است که تاکنون ۸۰ درصد آن جذب شده و پس از اعلام به سازمان بحران کشور مجدداً اعتبار جدید ابلاغ خواهد شد.

وی در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه هرمزگان معمولاً هر ساله دچار مخاطره طبیعی سیل می‌شود یکی از راهکارهای حمایت و جبران خسارت بیمه محصولات کشاورزی است که توصیه می‌شود کشاورزان استان در این خصوص اهتمام لازم داشته باشند.