مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان: عملیات جستجو فرد مفقود شده در سیلاب حاجی آباد همچنان ادامه دارد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از تداوم عملیات نجات فرد مفقود شده در سیلاب شهرستان حاجی آباد خبرداد.

به گزارش تیلا نیوز، مهرداد حسن زاده در گفت و گو با ایسنا، افزود: روز گذشته با توجه به پیش بینی های صورت گرفته سازمان هواشناسی و هشدارهای اعلام شده بارندگی شدیدی در شهرستان حاجی آباد به وقوع پیوست و رودخانه های فصلی را به جریان انداخت.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه این بارندگی خسارت شدیدی به بخش کشاورزی و دامداری شهرستان حاجی آباد وارد کرد، اظهار کرد: در همین بارندگی نیز دو حادثه به وقوع پیوست که در یکی از این حوادث فردی با ماشین وانت پس از خرید گاو قصد بازگشت به استان کرمان داشت که در مسیر گرفتار بارندگی و سیل می شود که به موقع ماشین را رها و جان سالم به در می برد.

حسن زاده با بیان اینکه در یکی از دیگر حوادث این بارندگی، ماشین پژو سواری نیز با ۵ فرد در حوالی پل پایاری در نزدیکی ورودی شهر حاجی آباد قرار داشته است، تصریح کرد: متأسفانه این افراد بدون توجه به هشدارهای از قبل داده شده با بارندگی شدید مواجه و غافلگیر به جراین افتادن سیلاب شده و به قصد درآوردن و نجان ماشین خود تن به آب زده که همین موجب گرفتار شدنشان می شود.

وی با اشاره به اینکه ۳ فرد به موقع علی رغم سختی های فراوان خود را نجات داده و یک فرد دیگر با مصدومیت از این حادثه جان سالم به در می برد، خاطرنشان کرد: عملیات نجات از شب گذشته برای نجات تنها سرنشین باقیمانده آغاز و تا امروز ادامه داشت که متأسفانه اثری از این فرد یافت نشد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اضافه کرد: با هماهنگی جمعیت هلال احمر هرمزگان یک تیم واکنش سریع با دو سگ جستجو و نجات نیز عازم شهرستان حاجی آباد شده و همچنان عملیات جستجو تنها سرنشین باقیمانده ادامه دارد.

حسن زاده در پایان گفت: امیدوارم هم استانی ها به هشدارهای سازمان هواشناسی توجه کرده و از تردد در رودخانه های فصلی و قرارگیری در حریم رودخانه ها خوددداری کنند تا شاهد وقوع چنین حوادث دلخراشی نباشیم.