مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان: تخلیه اضطراری سد استقلال میناب درحال انجام است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه به اینکه سد استقلال میناب در مرحله آبگیری کامل است، پس از صدور هشدار و اطلاع رسانی لازم، تخلیه اضطراری این سد به منظور کنترل و مدیریت سیلاب در حال انجام است.

به گزارش تیلا نیوز، مهرداد حسن زاده عصر دوشنبه در برگزاری نشست فوق العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان میناب که به منظور بررسی آخرین تحولات سامانه بارشی، کنترل و مدیریت سیلاب با حضور اعضای استانی این ستاد برگزار شد، افزود: باتوجه به فعال شدن جریانات جوی و جاری شدن سیلاب در سطح شهرستان میناب، پهنه بندی نقاط آسیب دیده از سیل به‌منظور انضباط بخشی در امدادرسانی و رفع آسیب های ناشی از سیلاب انجام شده است.

وی با اشاره به حضور تیم های امدادی هلال احمر برای کمک به مردم و محلات آسیب دیده از سیل، بیان داشت: ماشین آلات مدیریت بحران استانداری برای پاکسازی معابر شهری میناب به منطقه ارسال شده است.

پس از اوضاع نسبت بحرانی و ورود سیلاب به شهر میناب، با ماموریت ویژه استاندار هرمزگان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری، سرپرست دفتر استاندار و سرپرست اداره کل بازرسی استانداری به منظور کنترل و مدیریت سیلاب از صبح امروز دوشنبه در محل حضور دارند و ضمن بازدید از مناطق مختلف شهرستان میناب، دستورهای لازم را در محل صادر و مشکلات را پیگیری می کنند.

فرماندار ویژه میناب نیز به خبرنگار ایرنا گفت: روستاهای در مسیر سیلاب سد استقلال میناب با توجه به تداوم شرایط بارندگی و احتمال باز شدن تدریجی دریچه‌های آن هرچه سریع تر تخلیه شود.

مجید سلحشور افزود: افزون‌بر ۱۰ روستا در مسیر روان آب خروجی سد استقلال میناب قرار دارند که لازم است سریع تر تخلیه شوند.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی لازم به اهالی این روستاها انجام شده و جمعیت هلال احمر و سایر ارگان‌های خدمات رسان در منطقه حضور فعال دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هم به خبرنگار ایرنا گفت: درحال حاضر نگرانی این است که شاید لازم باشد بخشی از پشت سد را رها کنند که در این صورت منازل پایین دست آن باید تخلیه شود.

مختار سلحشور ادامه داد: جمعیت هلال احمر هرمزگان آمادگی دارد در صورتی که چنین نیازی ایجاد شد به همراه بسیج که اکنون در حال خدمات دهی به مردم است نسبت به اسکان اضطراری مردم اقدام شود.

وی اضافه کرد: نیروهای جمعیت هلال احمر هم اکنون به همراه عوامل بسیج درحال کمک به تخلیه آبگرفتگی منازل مردم هستند.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان در مجموع ۱۸۷ و ۹ دهم میلی‌متر باران در شهرستان میناب و ۹۷ و هفت دهم میلی‌متر باران در شهرستان رودان که در بالادست سد استقلال میناب قرار دارد، باریده است.