مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان: هشدار نارنجی دریایی صادر شد/آغاز وزش باد نسبتا شدید از عصر شنبه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه به وزش بادهای نسبتا شدید شمال غربی به جنوب غربی، دریا در محدوده بنادر و جزایر غربی و جنوب جزیره قشم، مواج خواهد شد.

به گزارش تیلا نیوز نقل از مهر، مهرداد حسن زاده عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران ضمن هشدار در خصوص وزش باد نسبتاً شدید و مواج شدن دریا در اوایل هفته آینده، اظهار کرد: از عصر روز شنبه ۱۶ بهمن تا شامگاه سه شنبه ۱۹ بهمن وزش باد نسبتاً شدید با سرعت نزدیک به ۵۰ کیلومتر بر ساعت و افزایش موج تا ارتفاع ۲متر در مناطق فراساحل بنادر غربی استان به وقوع خواهد پیوست.

وی، اختلال در تردد شناورها، احتمال غرق شدن شناورهای سبک، آسیب به قفس های پرورش ماهی و تورهای صیادی را از جمله مخاطرات این سامانه اعلام کرد و افزود: خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به ویژه جزایر کیش، لاوان، سیری، ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، غرب و جنوب جزیره قشم، هرمز، هنگام، لارک، جاسک و سیریک بیشترین اثرپذیری را از سامانه فوق خواهند داشت.

مدیرکل مدیریت‌بحران استانداری هرمزگان با توجه به صدور هشدار نارنجی دریایی، تاکید کرد: فرمانداران، اعضای ستاد مدیریت بحران و دستگاه های مرتبط، باید تدابیر و تمهیدات لازم را به منظور تردد ایمن شناورهای مسافربری به ویژه در بنادر غربی و مرکزی استان و همچنین تردد ایمن کشتی های تجاری به سمت کشورهای حاشیه خلیج فارس، بنادر بوشهر و خوزستان پیش بینی کنند.

حسن زاده گفت: طی مدت فعالیت این سامانه، باید به شدت از انجام فعالیت های تفریحی و شنا به ویژه در محدوده بنادر غربی استان و جنوب جزایر قشم و هرمز پرهیز شود.