مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان تاکید کرد؛ احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی در هرمزگان

طی هفته جاری با ورود سامانه فصلی طبق پیش بینی هواشناسی رگبار پراکنده باران و رعد و برق و احتمال تگرگ و تند باد لحظه ای وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی در هرمزگان خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از مهر مهرداد حسن زاده افزود: طبق پیش بینی هواشناسی از یکشنیه، تا روز جمعه ۲۵ تیرماه در مناطق دریایی استان با تاکید بر جاسک، سیریک، جزایر قشم، هنگام، لارک، ابوموسی و تنب بزرگ و کوچک و مناطق فراساحلی افزایش سرعت وزش بادهای جنوب شرقی و مواج شدن دریا را خواهیم داشت.

وی افزود: تشدید سرعت بادهای جنوب شرقی و مواج شدن دریا در منطقه، اختلال در تردد های دریایی به ویژه قایق های سبک، پاره شدن تورهای صیادی را طی هفته جاری در پیش خواهد داشت.

حسن زاده ضمن هشدار به هرمزگانی ها در خصوص تردد های دریایی، بیان کرد: با توجه به مواج شدن دریا از هم استانی های عزیز تقاضا می شود که از یکشنبه تا روز جمعه از تردد بل قایق های سبک خودداری کنند.

دبیر ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان هرمزگان با اشاره به فعالیت سامانه فصلی در استان گفت: طی هفته جاری با ورود سامانه فصلی طبق پیش بینی هواشناسی رگبار پراکنده باران و رعد و برق و احتمال تگرگ و تند باد لحظه ای وجود دارد.

وی اضافه کرد: بر همین اساس احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی، کاهش دید و گرد و خاک ارتفاعات استان به ویژه در مناطق بشاگرد، حاجی آباد و بستک دور از انتظار نیست.

وی توصیه کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی نسبت به وقوع بارش های رگباری، هم استانی های عزیز از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی و صعود به مناطق مرتفع خودداری کنند.