مدیرکل کمیته امداد استان: کمیته امداد هرمزگان ایجاد ۱۹ هزار فرصت شغلی برای امسال هدف‌گذاری کرده است

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان گفت: این نهاد حمایتی برای سال ۱۴۰۱ ایجاد ۱۹هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی را برای متقاضیان و مددجویان در استان را هدف گذاری کرده است.

به گزارش تیلا نیوز، جلیل تراهی در نشست تخصصی تبیین راهبردهای اشتغال ۱۴۰۱ با اصحاب رسانه افزود: یکی از رویکردها و راهبردهای اساسی کمیته امداد همواره خروج تدریجی خانوارهای زیر پوشش در قالب ایجاد طرح های اشتغالزایی و خودکفایی از این نهاد حمایتی است که سال گذشته ۲ هزار و ۱۰۰ خانوار جامعه هدف از طریق ایجاد درآمد پایدار و اشتغال از چرخه حمایتی خارج شدند.

وی بیان داشت: امسال هم پیش بینی ما بر این است که بیش از پنج هزار خانوار از طریق ایجاد درآمد مناسب و اشتغال پایدار از چرخه حمایتی کمیته امداد هرمزگان خارج شوند.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان اظهار داشت: براساس آخرین دستورالعمل های ابلاغی انجام شده بدنبال این هستیم که خانواده های تحت حمایت، ایجاد درآمد پایدار و عزتمندانه ای داشته باشند و ادامه تحت پوشش و حمایت امداد ملزم به این هست که به طور حتم بایستی در چرخه های تولید و ایجاد اشتغال حضور پیدا کنند.

تراهی یادآور شد: یعنی اگر خانواده ای بیش از پنج سال تحت پوشش کمیته امداد است و ظرفیتی برای اشتغال دارد، از طریق حوزه مددکاری امداد به عنوان مستعد اشتغال شناسایی شده و چنانچه از ایجاد اشتغال استنکاف کند ادامه حمایت از این خانواده برای ما مقدور نباشد.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد متولی و مجری اشتغال است، ۲ کلان پروژه هدایت شغلی و راهبری شغلی را دنبال می کند که در بحث هدایت شغلی سال گذشته بیش از پنج هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی از این بستر تقدیم خانواده های تحت حمایت استان شد و در بحث راهبری شغلی نیز ۸۰ راهبر با این مجموعه ارتباط دارند که تاکنون تعدادی از آن ها بیش از ۳۰۰ نفر از مددجویان را هدایت گری کرده اند و برای تسهیل گری و ایجاد درآمد مددجو در بخش های مختلف را بر عهده دارند.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان ادامه داد: براساس ابلاغ تبصره ۱۶ قانون بودجه به لحاظ سرانه اعتباری در بخش مشاغل خرد یک میلیارد ریال به مددجویان پرداخت می شود و باتوجه به تورمی که ایجاد شده مجموعه امداد بدنبال این است که این سقف را تا ۲ میلیارد ریال افزایش دهد.

تراهی با اشاره به اینکه در بخش کارفرمایی نیز تا سقف ۲۰ میلیارد ریال به عنوان سرمایه در گردش به متقاضیان قابل پرداخت است، اضافه کرد: مدت بازپرداخت تسهیلات هفت سال و با کارمزد چهار درصد است که براساس بررسی هایی که انجام شده در بخش های مختلف کسب و کارهای خرد شرایط مناسبی را برای ایجاد اشتغال پایدار بوجود آورده است.