مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

حجت الاسلام جهانگیری مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در سن ۴۰ سالگی جان باخت.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، وی از ۴۰روز پیش بر اثر درگیری شدید ریه در بیمارستان بستری بود. زنده یاد جهانگیری متولد ۱۳۶۰ و اهل روستای تیدر در بشاگرد بود که از آذر ۹۹مدیریت حوزه علمیه خواهران را برعهده داشت.

مرحوم جهانگیری پس از سال‌ها شاگردی در محضر بزرگان از جمله آیت الله جوادی آملی و دریافت دکتری در رشته تفسیر و علوم قرآنی و سطح ۴ فقه و اصول، نمایندگی طلاب هرمزگان در مجمع نمایندگان طلاب کشور را به عهده داشت و عضو هیات علمی دانشکده علوم قرآنی هرمزگان و استاد سطح عالی حوزه و دانشگاه نیز بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی‌زاده، نماینده ولی‌فقیه در استان، با صدور پیامی، ارتحال «حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالمحمود جهانگیری» مدیر حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان را تسلیت گفت.

در متن پیام نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان آمده است:
«بسم‌الله الرحمن الرحیم
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَةِ؛ هرگاه عالمی بمیرد رخنه‌ای جبران‌ناپذیر در اسلام ایجاد می‌شود که تا روز قیامت هیچ‌چیز آن را فرو نمی‌پوشد.
با کمال تأسف و تألم خبر درگذشت عالم پرهیزگار، متخلق و فرزانه «حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر عبدالمحمود جهانگیری(قدس سره)» مدیر حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان و عضو هیئت‌علمی دانشکده علوم و معارف قرآن کریم بندرعباس را که بر اثر بیماری منحوس کرونا دار فانی را وداع گفتند، دریافت نمودم.
بی‌شک خلأ وجودی چنین شخصیتی که از امیدهای آینده استان بودند به‌زودی پر نخواهد شد.
این‌جانب ضمن تسلیت این مصیبت وارده به روحانیت معظم استان و بیت شریف و مکرمشان و همچنین دوستان، آشنایان و اقربای معظم له برایشان از خداوند متعال صبر جمیل آرزو نموده و ان‌شاءالله روح آن عزیز سفر کرده را مورد رحمت و مغفرت خویش قرار داده و با حضرت سیدالشهدا(ع) محشور فرماید».