به مناسبت هفته صنایع‌دستی؛

مرکز فروش دائمی صنایع‌دستی در بندرعباس افتتاح می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: به مناسبت هفته صنایع‌دستی؛ مرکز فروش دائمی صنایع‌دستی در بندرعباس افتتاح می‌شود.

به گزارش تیلا نیوز، محمد محسنی در این خصوص اظهار کرد: با مشارکت شهرداری بندرعباس، مرکز فروش دائمی صنایع‌دستی در محل هتل همای بندرعباس توسط بخش خصوصی راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در این هفته افزود: دو نمایشگاه صنایع‌دستی در مجتمع تجاری بندرعباس مال و هتل هما بندرعباس از ۱۹ تا ۲۵ خردادماه برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان در خصوص دوره‌های آموزشی کوتاه مدت نیز گفت: ورکشاپ های صنایع‌دستی شامل حصیربافی، قلاب‌بافی، گلابتون دوزی، مصنوعات چرمی، پته‌دوزی، نقاشی روی پارچه و نساجی سنتی برای علاقه‌مندان به هنرهای سنتی و صنایع‌دستی در این هفته برگزار می‌شود.

وی به ارائه تخفیف ۱۰ تا ۲۰ درصدی محصولات صنایع‌دستی در فروشگاه‌های دارای مجوز از این اداره‌کل در هفته صنایع‌دستی اشاره کرد و افزود: کلیه متقاضیان خرید محصولات صنایع‌دستی می‌توانند از این تخفیفات بهره‌مند شوند.

محسنی در ادامه بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های هفته صنایع‌دستی تجلیل از صنعتگران و هنرمندانی است که نقش مهم و تأثیرگذاری در حوزه تولید، ترویج، بازرگانی و صادرات صنایع‌دستی داشته و دارند، که این مراسم با همکاری شهرداری بندرعباس روز ۲۱ خردادماه برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان تأکید کرد: افتتاح مرکز صنایع‌دستی بندر لافت، برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در شهرستان‌ها، افتتاح چندین فروشگاه صنایع‌دستی در استان، آموزش رایگان صنایع‌دستی و… از دیگر برنامه‌های هفته صنایع‌دستی در استان هرمزگان است.