مسدود شدن راه های ارتباطی بخش احمدی در شمال هرمزگان بر اثر سیلاب و ریزش کوه

بخشدار احمدی با اشاره به بارندگی های هفته پایانی دی‌ماه اظهار کرد: بدنبال بارندگی و طغیان رودخانه ها و ریزش سنگ از دامنه کوه ها، بیشتر مسیرهای مواصلاتی بخش احمدی بویژه محور های اصلی سرگز به بندرعباس، سرگز به حاجی آباد، پور به مازگرد، احمد آباد به حسن آباد و حسن آباد به کلیتوئیه مسدود و دسترسی ۷۲ روستا و آبادی بخش احمدی به مرکز بخش و شهرستان قطع شده است.

مصطفی ماندگاری در گفت‌وگو با خبرنگار تیلا نیوز افزود: هر چند با فروکش کردن رودخانه ها، تردد ضروری در برخی از محور ها امکانپذیر خواهد بود، اما بازگشایی کامل مسیر ها نیازمند اعزام دستگاه‌ها و ماشین های راهسازی از سوی راهداری است.

وی در ادامه گفت: هم اکنون فقط دو دستگاه گریدر و لودر راهداری در محور های روستایی بخش مستقر بوده و تلاش می‌کنیم با کمک بخش خصوص و با اولویت محورهای اصلی، نسبت به بازگشایی هر چه سریع تر راه ها اقدام شود.

بخشدار احمدی با اشاره به ورود سیلاب و روان آبها به مزارع کشاورزی نیز تصریح کرد: بارندگی های چند روز گذشته خسارت قابل توجهی به بخش کشاورزی خصوصاً مزارع گندم وارد کرده که در حال برآورد میزان دقیق خسارت وارده هستیم.

ماندگاری افزود: این بارش ها به بخش قابل توجهی از منازل مسکونی قدیمی نیز خسارتی بین ۵ تا ۳۰ درصد وارد و خسارت‌هایی نیز به دامداران، خطوط انتقال آب عشایر و چشمه سارها وارد کرده است.