مسوول بسیج سازندگی کشور: آماده همکاری در ساخت منازل زلزله‌زدگان غرب هرمزگان هستیم

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، سردار محمد زهرایی روز چهارشنبه با حضور میدانی در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان با تسلیت به خانواده های داغ دیده ناشی از زمین لرزه افزود: همواره بسیج و سپاه در حوادث غیرمترقبه همچون زلزله و سیل؛ قرارگاه جهادی به منظور شناسایی دقیق نیازمندان و نیازها، توزیع […]

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، سردار محمد زهرایی روز چهارشنبه با حضور میدانی در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان با تسلیت به خانواده های داغ دیده ناشی از زمین لرزه افزود: همواره بسیج و سپاه در حوادث غیرمترقبه همچون زلزله و سیل؛ قرارگاه جهادی به منظور شناسایی دقیق نیازمندان و نیازها، توزیع دقیق کالا و خدمات متناسب با نیازها، نبود موازی کاری با نهادها، هم پوشانی با یکدیگر برای یک کار هدفمند، مستمر و اثربخش تشکیل می دهد.

وی با اشاره به راه اندازی قرارگاه جهادی شهید خلیل تختی نژاد در ساعت اولیه بعد از وقوع زمین لرزه در غرب هرمزگان بیان داشت: قرارگاه محلی با حضور جهادگران بومی هرمزگانی راه اندازی شد و ۱۰۰ گروه از نقاط مختلف استان از جمله شهرستان های بندرلنکه، بندرخمیر، بندرعباس و غیره حضور یافتند.

مسوول بسیج سازندگی کشور اظهار داشت: مرحله مهم امداد و نجات مردم و برداشتن وسایل و لوازم مردم از زیرآور به خوبی صورت گرفته و تمامی وسایل مردم به صورت صد در صد از زیرآوار بیرون کشیده شده و به کمک هلال احمر و سایر ارگان ها اسکان موقت صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران بدون هیچ گونه هیاهویی ۴۰۰ دستگاه کانکس برای اسکان موقت زلزله زدگان غرب هرمزگان وارد منطقه کرده است که تاکنون بیش از ۱۰۰ دستگاه نصب شده و مابقی نیز در روزهای آینده نصب و در اختیار مردم قرار می گیرد.

سردار زهرایی افزود: اگر بنیاد مسکن و شهرسازی بعد از ارزیابی از منازل آسیب دیده به این نتیجه رسید که نیازمند همکاری برای ساخت منازل هستند ما آمادگی همکاری هستیم ولی متولی ساخت مسکن نیستیم.

وی ادامه داد: اعلام آمادگی می کنیم مثل جاهای دیگر مانند زلزله سی سخت، سر پل ذهاب و غیره که با همکاری و تفاهم با بنیاد مسکن منازل را ساخته ایم، همکاری داشته باشیم.

مسوول بسیج سازندگی کشور تصریح کرد: یک سری نیازهایی وجود دارد که باید در بسیج سازندگی پیگیری کنیم مانند کانکس هایی که آمده نیازمند کولر، موکت و پتو است؛ همچنین یخچال مردم زیر آوار مانده نیازمند تامین مواد غذایی هستیم.

وی مطرح کرد: بر آورد اولیه صورت گرفته و به سپاه های استانی نیز ابلاغ شده که هر کس در توانش همکاری کند و هرچه استان ها نتوانستند تامین کنند از طریق مرکز و نهادهای بنیاد برکت، بنیاد علوی و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه تامین می شود تا مقداری از آلام مردم را کاهش دهیم زیرا مردم شایسته بهترین خدمات هستند.