مشکل ازدواج دختر جوان بندرعباسی با دستور قضایی رفع شد

رییس کل دادگستری استان هرمزگان با دستور قضایی مشکل ازدواج دختر جوان بندرعباسی که به علت مسدود بودن کد ملی و محرومیت از خدمات اجتماعی بودن پدرش(محکوم مالی) توان ازدواج نداشت، را حل کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری هرمزگان، شب گذشته یک وکیل دادگستری توییتی خطاب به حجت الاسلام و المسلمین محسن اژه ای رییس قوه قضاییه برای طرح موضوع مشکل یکی از موکلان خود منتشر کرد که «دختری ۳۰ ساله نزدیک به ۲ هفته است قصد ⁧‫ازدواج‬⁩ دارد و به علت مسدود بودن کد ملی و محرومیت از خدمات اجتماعی بودن پدرش (محکوم مالی) توان ازدواج ندارد! دفتر ازدواج نمی تواند با این شرایط اذن پدر را اخذ نماید!!» موضوع را رسانه‌ای کرد.

ساعتی پس از انتشار توییت این وکیل دادگستری در توییت دیگری عنوان کرد از تیم رسانه‌ای قوه قضاییه با او ارتباط گرفته و قول پیگیری موضوع را داده‌اند و در توییت سوم وکیل مورد اشاره آمده است مشکل این دختر جوان با نامه نگاری صورت گرفته از سوی قهرمانی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان حل شده است.

بنابر این گزارش؛ بلافاصله بعد از آگاهی تیم رسانه‌ای قوه قضاییه از مشکل به وجود آمده برای دختر جوان هرمزگانی موضوع با رییس کل دادگستری استان هرمزگان در میان گذاشته شد و در کمترین زمان ممکن دادیار شعبه اول اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس در نامه نگاری با رییس ثبت احوال شهرستان بندرعباس خواستار رفع انسداد شماره ملی پدر عروس جوان شده است.

علاوه بر نامه ارسال شده همچنین مقام‌های قضایی استان هرمزگان نیز در تماس تلفنی با ثبت احوال شهرستان بندرعباس پیگیر حل شدن هر چه سریع‌تر مشکل خانواده این غروس جوان شده‌اند که پیگیری‌ها نشان می‌دهد این مشکل مرتفع شده است.

صبح روز گذشته بود که حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در نشست مشترک شورای عالی قوه قضاییه با شورای قضایی استان‌ها به تشریح اولویت‌های ۱۵ گانه قوه قضاییه در سال ۱۴۰۱ اشاره کرده بود که نخستین اولویت از سوی قاضی‌ القضات «فراهم سازی زمینه‌هایی که منجر به ارائه مطلوب‌تر خدمات قضایی به مردم از سوی کارکنان دستگاه قضایی می‌شود» عنوان شده بود.