معاون دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: از طرح های مربوط به گیاهان دارویی و زیست فناوری‌های دریایی حمایت می‌کنیم

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: وظیفه دانشگاه علوم پزشکی این است که زمینه را برای فعالیت اساتید و اعضای هیات علمی فراهم آورد.

به گزارش تیلا نیوز ،دکتر تیمور آقا ملایی در گفت و گو با ایسنا، افزود: امسال ۲ محور اصلی در مرکز رشد مورد حمایت ویژه قرار می گیرد یکی گیاهان دارویی استان و دیگری زیست فناوری‌های دریایی است که تاکنون طرح های قابل توجهی در این زمینه در حال ثبت است.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دارای ۱۰ مرکز تحقیقات یک مرکز رشد و فناوری سلامت، آزمایشگاه جامع تحقیقات و ۲ واحد توسعه تحقیقات بالینی است که در آن اعضای هیئت علمی و پژوهشگران با توجه به اولویت هایی که در هر مرکز تحقیقات تعیین گردیده به پژوهش و تحقیقات می پردازند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه دانشگاه علوم پزشکی این است که زمینه را برای فعالیت اساتید و اعضای هیات علمی فراهم آورد، تصریح کرد: در حال حاضر مرکز تحقیقات دانشگاه دارای ۶ ژورنال علمی است که ۳ ژورنال به زبان فارسی و سه ژورنال به زبان انگلیسی است.

آقا ملایی اظهار کرد: همچنین مرکز تحقیقات کهورت حدود ۶ سال است راه اندازی شده  که در فاز اول آن ۴ هزار نفر وارد پروسه مطالعه شدند و اخیرا فاز دوم آن به اتمام رسیده  و در نظر است این مطالعه حدود ۱۵ سال ادامه داشته باشد که عمدتا به  بیماری های غیرواگیر و عوامل موثر به آن می پردازد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی با یادآوری اینکه تا کنون چندین همایش در سال های اخیر به اهتمام دانشگاه برگزار شده است، بیان کرد: امسال چهارمین کنگره ملی و اولین کنگره بین المللی دخانیات و سلامت به اهتمام دانشگاه علوم پزشکی از یکم تا سوم اسفندماه برگزار خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۶۰ محصول در دانشگاه ثبت اختراع شده و در مرکز رشد ۱۲ شرکت مستقر هستند و بیش از ۳۵ هسته فناور تشکیل شده که به انجام تحقیقات محصول محور می‌پردازد.