معاون فرماندار حاجی آباد: اداره کل کتابخانه های عمومی نسبت به تعیین تکلیف کتابخانه سرچاهان و اخذ مجوزهای لازم اقدام نماید

اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان نسبت به تعیین تکلیف این کتابخانه و اخذ مجوزهای لازم اقدام نماید.

به گزارش تیلا نیوز، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری حاجی آباد در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در خصوص احداث کتابخانه در روستای سرچاهان خاطرنشان کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی استان نسبت به تعیین تکلیف این کتابخانه و اخذ مجوزهای لازم اقدام نماید.

محمد سالاری پور با تأکید بر لزوم واریز سهم نیم درصد درآمد شهرداری به حساب انجمن کتابخانه های عمومی نیز افزود: تحقق این امر توسط شهرداری‌ها تأثیر بسزایی در توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و کتابخوانی دارد و عدم پرداخت آن می تواند به عنوان یک مانع در این مسیر قلمداد شود.

وی با تأکید بر مشارکت دستگاه‌های فرهنگی در برگزاری اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی تصریح کرد: این جشنواره با هدف ایجاد نشاط اجتماعی در محلات دارای بیشترین مشارکت و در صورت امکان در مراکز بخش ها نیز برگزار شود.

بهزادی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با بیان اینکه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در تاریخ ۱۲ خرداد سال ۱۴۰۰ با هدف ترویج فرهنگ غنی رضوی برگزار شد گفت: در شهرستان حاجی‌آباد تعداد ۲۵۰۰ نفر شرکت و تعداد ۲۹ نفر به عنوان برگزیده معرفی که کودکان و خردسالان بیشترین مشارکت را داشتند.

بهزادی کمبود نیروی کتابدار، کمبود تجهیزات و عدم پرداخت سهم کتابخانه ها موضوع ماده ۶ را بخشی از مهم‌ترین مشکلات عنوان کرد و افزود: احداث کتابخانه روستای سرچاهان و احداث سالن اجتماعات کتابخانه شهر فارغان در سفر مدیرکل کتابخانه های عمومی با شهرستان پیگیری می شود.