معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان: زیرساخت‌های مناطق ساحلی هرمزگان برای میزبانی از گردشگران تقویت شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان گفت: زیرساخت ها در مناطق ساحلی هرمزگان به منظور میزبانی شایسته از گردشگران تقویت شود.

به گزارش تیلا نیوز، احسان کامرانی عصر سه شنبه در جلسه ستاد سازماندهی سواحل استان با اشاره به اهمیت سازماندهی سواحل استان عنوان کرد: با توجه به بهبود شرایط آب و هوایی هرمزگان و آغاز ورود مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور به استان به ویژه مناطق ساحلی آماده سازی اماکن تفریحی و گردشگری جهت میزبانی شایسته از گردشگران در دستور کار ستاد ساماندهی سواحل شهرستان‌های استان قرار گیرد.

وی افزود: تقویت روشنایی پارک‌ها ساحلی، تقویت تیم‌های امداد و نجات ساحلی، نصب تابلوهای هشدار دهند در محل‌های پرخطر ساحلی، تعیین مکان‌های مشخص در مناطق ساحلی برای شنا در شهرستان‌های ساحلی مواردی است که ضروری است به صورت ویژه دنبال شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، تصریح کرد: اجرای طرح های سالم سازی سواحل با تدوین طرح های کارشناسی در دستور کار شهرداران ساحلی استان قرار گیرد.

کامرانی گفت: با توجه به تغییر رنگ بندی های کرونایی اکثر مناطق کشور از جمله هرمزگان به آبی، استان با حضور گسترده مسافران و گردشگران روبرو خواهد شد که ضروری است فرمانداران و شهرداران ساحلی با تأمین زیرساخت ها و اتخاذ تدابیر لازم به صورت شایسته میزبان مسافران و گردشگران باشند و در ارائه خدمات به آنها خللی صورت نگیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در همین خصوص، افزود: تقویت تیم های امداد و نجات ساحلی و استقرار ناجیان غریق در مواقع حضور گسترده گردشگران در مناطق ساحلی نقش بسزایی در جلوگیری از وقوع غرق در سواحل استان دارد که ضروری است به صورت جدی دنبال شود.

کامرانی اظهار داشت: تقویت تیم های امداد و نجات ساحلی به ویژه ناجیان غریق در مناطق آزاد تجاری کیش و قشم و بندرعباس با توجه به حضور گسترده گردشگران در این مناطق از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی گفت: سرمایه گذاری در زمینه سازماندهی سواحل استان علاوه بر ایجاد زمینه مناسب برای رفاه حال مردم و گردشگران زمینه ساز ایجاد فرصت های شغلی نیز می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر توسعه هرچه بیشتر سواحل استان و ایجاد زیرساخت های لازم در این مناطق، افزود: فرمانداران شهرستان های ساحلی اعتبارات ویژه اجرای طرح های سالم سازی سواحل را در کمیته برنامه ریزی شهرستان پیش بینی و شهرداران ساحلی استان نیز از محل درآمد های شهرداری اعتباراتی را در زمینه تقویت امکانات در سواحل برای رفاه حال مردم و گردشگران در دستور کار قرار دهند.

کامرانی تصریح کرد: اجرای برنامه های فرهنگی غنی در سواحل استان به منظور پیشگیری از گسترش فرهنگ های نامتعارف از طریق دستگاه های اجرایی ذیربط پیگیری و دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از دستگاه های اجرایی در زمینه سازماندهی سواحل مسئولیت دارند که ضروری است این مهم را با جدیت دنبال کنند.