معاون فنی مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت: استفاده از ماسک در کشور به کمتر از ۵۰ درصد رسیده است

فرهادی گفت: استفاده از ماسک در کشور به زیر ۵۰ درصد و در برخی از استان‌ها به ۲۹ و یا زیر ۱۲ درصد رسیده است.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به آخرین دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا اظهار کرد: متاسفانه در چند وقت اخیر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی سقوط آزاد کرده به طوری که استفاده از ماسک در کشور به زیر ۵۰ درصد و در برخی از استان‌ها به ۲۹ و یا زیر ۱۲ درصد رسیده است.

او با اشاره به اینکه شیوه نامه‌های بهداشتی را بازنگری کرده‌ایم، افزود: در جلسه قرارگاه مقرر شد به هیچ عنوان نباید مراسم ایام محرم در فضای بسته برگزار شود و حرکت دسته‌های عزاداری ممنوع شده است.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تصریح کرد: افراد نباید به دنبال سقف‌های دو متر، سه متر و یا ۶ متر باشند، باید بدانیم که ویروس دلتا در هوا در گردش است و به سقف‌ها توجهی نمی‌کند لذا باید در فضا‌های باز مراسم مذهبی برگزار شود.

فرهادی تاکید کرد: هیئت‌های عزاداری باید شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند. تجمع و عدم تهویه مناسب در مراسم عزاداری، عروسی و هر تجمع دیگری خطرناک است لذا عدم تهویه مناسب منجر به گسترش ویروس می‌شود. باید به این مسئله توجه کنیم که به هیچ عنوان نباید در مراسم عروسی، عزاداری و یا هر تجمع دیگری شرکت کنیم.

او افزود: هر تجمعی می‌تواند سبب گسترش ویروس شود. ویروس دلتا، ایرانی و غیرایرانی، مراسم عزاداری و عروسی نمی‌شناسد. این پیک سهمگین است و معلوم نیست که تا کجا می‌خواهد پیش برود، واکسیناسیون در تهران و خیلی از شهر‌های دیگر به سرعت در حال انجام است به طوری که واکسیناسیون مشاغل اساسی و حساس نیز در کشور آغاز شده است.