معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان: ۱۰۷ پروژه مدرسه سازی توسط خیرین در هرمزگان در حال اجراست

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰۰ خیر مدرسه ساز داخل و خارج کشور در استان هرمزگان در امر مقدس مدرسه سازی مشارکت دارند.

به گزارش تیلا نیوز، علی مرادی صبح امروز در بازدید از پروژه های ساخت مدارس خیری در هرمزگان، اظهار کرد: مشارکت های مردمی تجلی عشق و ایثار مردم درزمینه مرتفع نمودن موانع و مشکلات تعلیم و تربیت دانش آموزان و اهمیت والای آن دربین آحاد مردم به شمار می آید.

وی با بیان اینکه حل مشکلات آموزش و پرورش بدون مشارکت جدی مردم و نهاد های مردمی امکان پذیر نیست، افزود: آگاهی عمومی در مشارکت بسیار مهم و ضروری است.

به گفته معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان، هر چه اعتمادسازی و اطلاع رسانی به مردم بیشتر شود ، شوق و علاقه به مشارکت افزون تر خواهد شد.

مرادی در ادامه مشارکت‌های مردمی را نمونه ی بارز در جهت آگاهی رسانی و ایجاد اعتماد در بین مردم به جهت احداث و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی و دیگر فعالیت های مرتبط با تعلیم و تربیت دانش آموزان دانست.

وی همچنین با تاکید بر جلب مشارکت و تقویت همکاری سازمان های مردم نهاد اظهار کرد: اشخاص حقیقی، حقوقی و گروههای جهادی و بنیادهای خیریه با احداث مدارس و فضاهای ورزشی و پرورشی در مناطق مورد نیاز، تعمیر یا تکمیل فضاهای آموزشی و پرورشی نیمه تمام، بازسازی مدارس و فضاهای آموزشی غیرایمن، تهیه امکانات و تجهیزات آموزشی و پرورشی می‌توانند به تنهایی یا با مشارکت سایر خیرین در امر مدرسه سازی همکاری کنند.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان خاطرنشان کرد: تأمین نیازهای آموزشی استان نیازمند مشارکت خیرین و همه آحاد مردم است و با کمک همه جانبه مردم قطعا می توانیم مشکلات و چالش‌ها را حل کنیم.

مرادی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۷۰۰ خیر مدرسه ساز داخل و خارج کشور در استان هرمزگان در امر مقدس مدرسه سازی مشارکت دارند، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۰۵ میلیارد تومان تعهد مدرسه سازی داشتیم و امسال نیز تاکنون ۱۷۵ میلیارد تومان در قالب ۱۰۷ پروژه توسط خیرین مدرسه ساز با نظارت اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان در دست اجرا است.