معاون هماهنگی توزیع توانیر: تأمین برق پایدار در تابستان آینده از مهم‌ترین اهداف دولت است

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: تأمین برق پایدار در تابستان آینده از مهم‌ترین اهداف دولت سیزدهم است و بر همین اساس از هم‌اکنون برنامه‌ریزی برای تأمین برق پایدار مشترکان آغاز شده است.

به گزارش تیلا نیوز، غلامعلی رخشانی‌مهر با حضور در شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان و بررسی آخرین وضعیت تامین برق در فصل زمستان، افزود: نیروگاه‌ها برای تأمین برق در پیک بار تابستان آمادگی دارند و از مشترکان درخواست داریم برای پایداری جریان برق به‌ویژه در پیک تابستان، مدیریت در مصرف برق را جدی گیرند.

وی ادامه داد: مدیریت مصرف و تعدیل روشنایی معابر عمومی با هدف تأمین انرژی پیک زمستان ضرورت دارد و با توجه به محدودیت تأمین سوخت نیروگاه‌ها و حفظ رفاه عمومی شهروندان، طرح تعدیل روشنایی معابر در سراسر کشور آغاز شده و چراغ‌ها در معابر اصلی و پارک‌ها به‌صورت یک در میان روشن می‌شوند.

معاون هماهنگی توزیع توانیر اظهار داشت: باید چراغ‌های با فناوری جدید و ال ای دی با هدف کاهش مصرف برق جایگزین لامپ‌های با مصرف بالا شود و نصب کنتورهای هوشمند سرعت بیشتری داده شود.

رخشانی مهر ابراز کرد: برای کنترل مصرف برق مشترکان صنعتی، اداری و مشترکان پرمصرف، توسعه سامانه‌های کنترل از راه دور ضروری است و تا تابستان سال آینده تمام مشترکان کشاورزی، خانگی پرمصرف، اداری و مشترکان تجاری باید مجهز به کنتور هوشمند شوند.

وی با تاکید بر توسعه سامانه‌های خدمات غیرحضوری گفت: برای دادن خدمات بهتر به مشترکان و متقاضیان، باید خدمات الکترونیک از طریق سامانه تلفن ۱۲۱، نرم‌افزار برق من و میز خدمت الکترونیک توسعه یابد.